S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, S.T.A.L.K.E.R. 2 na Xbox Showcase nebude

S.T.A.L.K.E.R. 2 na Xbox Showcase nebude

Vývojáři to dali vědět hráčům na Steamu. Řada fanoušků pochybuje o letošním vydání

Zdroj: GSC Game World
11. 6. 2023
Název: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl Vývojář: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 5. 9. 2024

Jen několik málo hodin nás dělí od zahájení očekávané prezentace Xbox Games Showcase, na které bude Microsoft spolu se svými partnery odhalovat, na jaké hry se můžeme v nadcházejících měsících a pravděpodobně i letech těšit. Je snadné zmiňovat jednotlivé tituly, které by se mohly či dokonce měly na akci objevit, víme však, že mezi nimi nebude S.T.A.L.K.E.R. 2 Heart of Chornobyl od vývojářů z GSC Game World. Ačkoliv jsme ještě včera optimisticky zmiňovali, že by se hra skutečně mohla znovu ukázat a vyjasnit situaci kolem slíbeného vydání v roce 2023, vývojáři v diskuzích na Steamu potvrdili, že show Microsoftu vynechají.

Zdroj: Steam

Vývojáři odpovídali na přímý dotaz jednoho z fanoušků, kterého zajímalo, zda dnes večer dojde na další ukázku. Odpověď je ale vcelku jednoznačná, byť v závěru přichází s náznaky možných problémů, mezi kterými může být ve finále i odklad vydání. Ale nepředbíhejme, vývojáři odpověděli, že ačkoliv obvykle svou neúčast na nějaké show nekomentují, tentokrát dělají výjimku. „S.T.A.L.K.E.R. 2 vynechá letošní červnové konference, soustředíme se na důležitá oznámení v nadcházejících měsících,“ uvedl komunitní manažer. Doplnil, že plánují přidávat vlastní aktualizace o tom, co studio plánuje, takže vše bude probíhat přesně v takovém tempu, v jakém GSC Game World chce.

Důvodů může být mnoho a tím nejoptimističtějším může být skutečnost, že mají vývojáři v závěrečné fázi vývoje plné ruce práce, která jim nedovoluje připravovat trailer. Poznámka stran důležitých oznámení ale nutí některé hráče k přesvědčení, že S.T.A.L.K.E.R. 2 nedorazí ani letos a namísto samotné hry se dočkají odkladu. Vzhledem k situaci, která kolem hry panuje, by se to však dalo pochopit, a nemluvíme přirozeně jen o tom, že GSC Game World je ukrajinské studio, jehož zaměstnanci měli úplně jiné starosti, než je vývoj her. Přesto se studio z větší části přesunulo do Prahy a mělo by mít plnohodnotné podmínky pro vývoj hry. Nesmělo by se však potýkat s útoky hackerů a úniky hry, které mohou celý proces vývoje rovněž ovlivňovat.

Uvidíme tedy, jak to nakonec se hrou bude, můžeme si ji nicméně odškrtnout z dnešního pomyslného seznamu a správně nastavit očekávání na večer.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru