Rust, Facepunch Studios, Rust přišel při požáru o evropské servery a jejich data

Rust přišel při požáru o evropské servery a jejich data

Oheň poškodil i servery hry MechWarrior Online, ale její fanoušci se o účty bát nemusí

Zdroj: Facepunch Studios/Piranha Games
10. 3. 2021
Název: Rust Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: , Datum vydání: 8. 2. 2018

Zatímco se Rust chystá na jaře vstoupit na konzole, postihla jeho vývojáře z Facepunch Studios opravdu nepříjemná událost. Evropské datacentrum hry ve Francii bylo zničeno při požáru, v důsledku čehož byla ztracena velká část uživatelských dat. Požár budovy ve Štrasburku vypukl okolo půlnoci a hasičům se ho podařilo zvládnout až přibližně po šesti hodinách.

Podle autorů Rustu je offline 25 evropských serverů a potvrdily se vážné obavy, že se ztracená data nepovede nahradit ani obnovit. Zatím není jasné, jak přesně to hráče ovlivní, ale je pravděpodobné, že mohou přijít o svůj progress. Jednotlivé servery začaly vývojáři postupně nahrazovat.

Požár ovlivnil také fungování hry MechWarrior Online od kanadského studia Piranha Games. I její evropští hráči zaznamenali problémy s připojením. Vývojáři však uklidnili fanoušky s tím, že nejcitlivější informace jsou bezpečně uložené a zálohované na jiném místě. Tým slíbil, že se pokusí evropské servery nahradit co nejdříve.

Při požáru se naštěstí nikdo nezranil, všichni v tu přítomní zaměstnanci byli včas evakuováni. S ohněm bojovalo přes 100 hasičů a 44 vozů. Oheň kompletně zničil jedno podlaží pětipatrové budovy a zničení serverů ovlivnilo i velké množství francouzských webů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru