Rust, Facepunch Studios, Rust připomíná novým videem port na konzole

Rust připomíná novým videem port na konzole

Zkuste se zaregistrovat do uzavřené bety. První šťastlivci už dokonce mohou hrát

Zdroj: Facepunch Studios
2. 3. 2021
Název: Rust Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: , Datum vydání: 8. 2. 2018

Rust z roku 2018 stále čeká na svou konzolovou verzi, ale zdá se, že fanoušci mají důvod k optimismu. Nový teaser trailer láká na port pro PS4 a Xbox One a konzolová edice už má i vlastní účty na sociálních sítích a oficiální web, kde lze vyhlížet další novinky. Můžete dokonce zkusit štěstí a přihlásit se do uzavřené bety. První účastníci podle vývojářů už svůj klíč obdrželi. Pokud se na vás zatím nedostalo, nemáte věšet hlavu, budou prý další příležitosti.

Čekáme od listopadu 2019

Vydavatelem hry je společnost Double Eleven a jejími autory vývojáři z Facepunch Studios. Rust na konzolích by měl vyjít letos a bude samozřejmě fungovat i na těch nových, i když autoři neplánují nativní verzi. Původně měl titul dorazit na PS4 a Xbox One už loni, ale vývojáři to jednoduše nestihli. Konzolový Rust byl oznámen v listopadu 2019 na akci X019.

Původní Rust vystoupil do early accessu už v prosinci 2013. Jde o multiplayerový survival, kde musíte přežít v divočině ohrožování divokými zvířaty i ostatními hráči. Hru pohání engine Unity a původně začala jako přiznaný klon DayZ s prvky hitů Minecraft nebo S.T.A.L.K.E.R. Titul se těší značné popularitě. Na Steamu jej hodnotí kladně okolo 90 procent hráčů. Z recenzí si ale svého času odnesl nižší známky, v průměru se jeho skóre pohybuje okolo 70 procent.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru