Postal 4: No Regerts, Running With Scissors, Running with Scissors se vrací s nekorektní akcí Postal 4

Running with Scissors se vrací s nekorektní akcí Postal 4

Už je v early accessu. Hlas hlavnímu hrdinovi nově propůjčil dabér Duka Jon St. John.

15. 10. 2019
Název: Postal 4: No Regerts Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 20. 4. 2022

Na Steamu v pondělí vyšla early access verze nové akce od studia Running With Scissors. Postal 4: No Regerts je, jak sami autoři říkají, šokující satirická komediální open world FPS a skutečný dlouho očekávaný nástupce Postalu 2. Hra je momentálně v akci a s desetiprocentní slevou ji koupíte přibližně za 15 eur. Za novinkou opět stojí studio Running With Scissors a vrací se i hlavní hrdina Postal Dude a jeho věrný společník. Vývojáři lákají na sandboxovou nelineární hratelnost a nebudou si brát servítky.

Hlas hlavnímu hrdinovi propůjčil dabér Jon St. John, jehož hlasem mluví i Duke Nukem. Samozřejmostí je nekorektní humor, šílená akce a bláznivé zbraně. Ostatně trailer mluví sám za sebe – hráči druhého dílu se tu budou cítit jako doma. Asi ani nemá smysl jednotlivé mechanismy popisovat, podívejte se na video sami.

Mnozí vydavatelé údajně projevili o hru zájem, ale nakonec z dohody vycouvali v obavě před možnou kontroverzí, kterou Postal 4 způsobí.

Třetí díl série Postal se na rozdíl od dvojky přílišné popularitě netěšil, takže se autoři chtějí vyvarovat chyb a vrátili se k “osvědčené” receptuře. Právě vývoj v součinnosti s komunitou a fanoušky má pomoci titulu dozrát v rámci early accessu. Programu předběžného přístupu se na oficiálním webu a v profilu na Steamu věnují autoři nejvíce.

Podle svých slov dosud financovali vývoj sami, ale nyní potřebují pomoct. Aby byl Postal 4 tím nejlepším v celé sérii, věří, že se mají obrátit na své fanoušky prostřednicím early access verze. Zvažovali prý i alternativní možnosti financování, jako je hledání klasického vydavatele. Mnozí údajně dokonce projevili zájem, ale nakonec z dohody vycouvali v obavě před možnou kontroverzí, kterou Postal 4 způsobí. No nepovídej…

Tým se zabýval i možností vstoupit s kampaní na Kickstarter, ale nakonec se vývojáři rozhodli, že chtějí ukázat skutečnou hru, než příznivce požádají o pomoc. Takto se podle obsáhlého vyjádření nebudou muset držet zpátky jako s vydavatelem v zádech a mohou dát prioritu věcem, které jsou nejdůležitější pro samotné hráče.

Na Postalu 3 Running with Scissors spolupracovali s Trashmasters, ale teď už se k předchozímu dílu příliš nehlásí. Uvažovali prý proto o názvech jako The Real Postal 3, Postal 2×2, ale i rebootu nazvaném jednoduše Postal. V té souvislosti studio zdůrazňuje, že na čtyřce dělá stejný tým jako na rozšíření Paradise Lost pro Postal 2 a titulu Postal Redux. Je to tým, který rozumí a respektuje komunitu i to, co udělalo z druhého dílu klasiku, říkají autoři.

Vývojáři zatím neupřesňují, jak dlouho hra stráví v programu předběžného přístupu. Finální verze ale bude stejně jako dvojka rozdělená do pěti dní s unikátními úkoly. Nyní má být k dispozici jen pondělí se základní sadou hlavních i vedlejších aktivit. Postupně se také bude víc a víc otevírat mapa světa. Spoustu a spoustu dalších podrobností o aktuální verzi a budoucích plánech pak najdete v podrobném povídání na Steamu a na oficiálním webu.

K dispozici je momentálně jen verze pro Windows. Novinku pohání technologie Unreal Engine 4 od Epicu, ale skoro byste jí na první pohled nerozeznali od druhého dílu. Jsem vážně moc zvědavý, jak tenhle comeback dopadne, ale zatím se hra pyšní na Steamu velmi dobrým hodnocením. Titul ohodnotilo kladně 89 procent uživatelů. Asi bychom si jej tedy měli také vyzkoušet, nemyslíte?

Postal 4: No Regerts, Running With Scissors, Running with Scissors se vrací s nekorektní akcí Postal 4

Kdo jsou Running with Scissors

Studio Running with Scissors vzniklo v roce 1996 a sídlí v Tucsonu v Arizoně. Od počátku na sebe autoři upozorňovali kontroverzním obsahem a pracovali téměř výhradně na sérii Postal. Její prví díl vyšel už v roce 1997. Největší pozornost a věhlas si ovšem tým užil v roce 2003, když poslal do světa mimořádně výbušný Postal 2. Trojka z roku 2011 u kritiky naprosto propadla a dnes se k ní studio moc nechce znát.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru