Factorio, Wube Software LTD., Rozšíření Factorio: Space Age vyjde v říjnu

Rozšíření Factorio: Space Age vyjde v říjnu

Stát bude stejně jako základní hra. Veleúspěšná česká strategie zároveň obdrží i verzi 2.0

Zdroj: Wube Software
Název: Factorio Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 14. 8. 2020

Rozšíření pro populární počin od českého studia Wube Software bylo oznámeno už v roce 2021, tedy rok poté, co Factorio opustilo na Steamu předběžný přístup a přešlo do verze 1.0. Už tehdy však vývojáři upozorňovali, že půjde o skutečně velkou expanzi, na niž si budou muset hráči ještě dlouho počkat. Minulé léto pak konečně blíže představili nadcházející expanzi nesoucí název Space Age a nyní zde konečně máme i datum vydání, jež zní 21. října 2024. Tehdy se nicméně hráči nevypraví jen do vesmíru, ale mohou se těšit na aktualizaci, která základní hru povýší na verzi 2.0.

Rozšíření Space Age navazuje na vyslání rakety do vesmíru, v pokračování tak bude možné objevovat nové světy, planety a jejich jedinečné výzvy či netradiční zdroje. Již nyní je možné přidat Space Age do seznamu přání na Steamu, přičemž vývojáři již oznámili i jeho cenu. Ta bude stejně jako v případě samotné základní hry činit rovných 35 eur. Datum vydání zvolili s ohledem na období letních prázdnin a dovolených a zároveň období kolem Vánoc. Říjnové datum vydání jim dle vlastních slov poskytne dostatek času pro vyladění hry, na druhou stranu tak ještě stihnout před vánočními svátky opravy, pokud budou potřeba. O soundtrack se postaral český skladatel Petr Wajsar, jenž složil unikátní hudbu pro každou z planet. Obsah a možnosti vývojáři odhalili už loni a postupně na blogu například informovali právě i o jednotlivých planetách.

Páteří celé vesmírné logistiky jsou vesmírné plošiny v podobě létajících továren sloužící k přepravě nákladu, které však ohrožují přilétající asteroidy. Ty je nutné sestřelit, načež se z jejich kusů vyrábí palivo nebo munice. Ve Space Age na objevení a využití čekají různorodé planety – popelem pokrytý Vulcanus, přírodními živly bičovaná Fulgora, bažinatá Gleba s exotickými rostlinami – i novinky a zajímavé vymoženosti. Mezi ty patří například vyvýšené koleje s podpěrami, jež umožní překonávat překážky v cestě, a systém kvality strojů a zařízení, která funguje v rámci pěti úrovní od běžné po legendární. Každá úroveň kvality poskytuje větší bonus, větší výkon strojů nebo větší dosah věží. Neznámá místa ve vesmíru skrývají i nové nepřátelé a nebezpečná stvoření, největší záhadou však bude planeta nejdál od Slunce.

Aktualizace na 2.0 bude bezplatná a dostupná pro všechny majitelé základní hry. V rámci tohoto velkého updatu a skoku se hráči mohou těšit na širokou škálu změn ve hře a vylepšení. To se týká například řízení vlaku, chytřejších pracovních robotů, nových kolejnic či sítí a přepracování terénu. Všechny informace a pravidelné články od samotných vývojářů lze nalézt na oficiálním blogu hry.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru