Death Stranding Director’s Cut, Sony Interactive Entertainment, Rozšířená verze Death Stranding pro PS5 dorazí v září

Rozšířená verze Death Stranding pro PS5 dorazí v září

Vedle nových příběhových misí přidá vylepšený souboj, odpalovač nákladu a závodní trať

Zdroj: Kojima Productions
9. 7. 2021
Název: Death Stranding Director’s Cut Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: ,
Datum vydání:
24. 9. 2021
30. 1. 2024 (iOS, Mac)

Součástí včerejšího vysílání State of Play bylo i bližší představení režisérské verze Death Stranding, která byla odhalena během uplynulé E3. Vývojáři z Kojima Productions měli pro fanoušky nový trailer, který se namísto nostalgického vzpomínání na Metal Gear Solid soustředil na vyjmenování novinek a vylepšení. Týkají se nejen dalšího příběhu hlavního hrdiny Sama, ale také soubojů, možností, jak překonávat nečekané nástrahy terénu či způsobů, prostřednictvím kterých můžete pomáhat ostatním hráčům. A protože se bavíme o hře z Japonska od designéra, který proslul nejrůznějšími bizarními vtípky, nepřekvapuje nás ani závodní trať a na ní probíhající klání.

Death Stranding Director’s Cut dorazí 24. září na PlayStation 5 a nebude zdarma, ani pokud vlastníte původní verzi pro PS4. Jak uvádí šéf publishingu Jay Boor na blogu PlayStationu, hráči musí zaplatit cenu odpovídající 10 dolarům, aby se k novému obsahu dostali. S ohledem na to, co všechno režisérská verze mění, je to poměrně férová cenovka, ozývají se však kritické ohlasy ze strany majitelů PS4 a PC verze, pro které zatím nový obsah nebyl potvrzen a je otázkou, zda vůbec dorazí. Alespoň podle popisu totiž přichází o obsah, který byl pečlivě vměstnán do již vytvořené hry a prohlubuje celkový zážitek a zábavu. O nových částech příběhu nicméně Boor ani nikdo z Kojima Productions otevřeně nemluví a stejně jako v případě hlavní dějové linie i tentokrát půjde o tajemství, které budou muset odhalit sami hráči. Znovu ale bylo zmíněno, že lze použít uloženou pozici z PS4 – bez ohledu na to, zda jste hru dokončili, nebo stále hrajete – a dostat se ke všemu, co vývojáři pro tuto verzi přichystali.

V krajině budou také na příhodných místech rozmístěné stacionární kulomety a celkově se zdá, že tým Hidea Kodžimy trochu přitlačil na akci.

Jak už zaznělo v úvodu, Sam Porter Bridges si osvojí nové způsoby boje – ve videu je vidět například skok kombinovaný s kopem, dále bude moci na hraně větší propasti vybudovat odrazovou rampu pro svůj motocykl a v případě zájmu pomoci ostatním kurýrům doslova katapultovat některou z částí zásilky na dlouhou vzdálenost. Co se týče střelby, vývojáři do hry zasadili interaktivní střelnici, kde si můžete vedle stávajících zbraní osvojit i novinku – pušku Maser – která směrem k protivníkovi vysílá silný elektrický výboj. V krajině budou také na příhodných místech rozmístěné stacionární kulomety a celkově se zdá, že tým Hidea Kodžimy trochu přitlačil na akci. Důležitou součástí hry ale bude samozřejmě vlastní doručování zásilek, během kterého bude možné využít nového robota se silnýma nohama, který může nést náklad za vás, případně vás samotné s nákladem. Těžko říct, na co přesně tímhle Kojima Productions reaguje, ale zdá se, že robot bude moci fungovat autonomně a zřejmě bude představovat prvek zautomatizování některých cest, budou-li se vám zdát příliš dlouhé či náročné. A pokud vás všechny základní činnosti omrzí, budete se moci vydat na speciální závodní okruh paní Fragile s několika konfiguracemi, na kterém budete moci soupeřit s ostatními v extravagantních vozidlech.

Vzhledem k tomu, že Director’s Cut je určen pro PS5, vývojáři samozřejmě nezapomínají ani na technická vylepšení, kam je logicky zahrnuta podpora haptiky a adaptivních triggerů ovladače DualSense. Zapojeno ale bude i trojrozměrné audio, rychlé načítání díky SSD a těšit se můžete i na dva grafické režimy. První z nich nabídne hru ve zvětšeném rozlišení 4K a 60 fps, druhý pak nativní 4K s nižší frekvencí snímků, ale plným zapojením HDR či podporou širokoúhlých displejů.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru