Rozhraní Xboxu Series X bude konečně v rozlišení 4K

Rozhraní Xboxu Series X bude konečně v rozlišení 4K

Novinka je zahrnuta do testovací verze firmwaru. Hráči se mohou těšit i na noční režim

Zdroj: Microsoft
17. 8. 2021

Pokud vlastníte velkou 4K televizi a připojujete k ní Xbox Series X, pravděpodobně jste si už všimli, že při pohledu zblízka nepůsobí rozhraní konzole zrovna uspokojivě ostrým dojmem. Důvod je jasný a rozebíral se ještě před uvedením konzole loni na podzim – celý dashboard běží v rozlišení 1080p, na rozdíl od prostředí PlayStationu 5, které je od startu dostupné v rozlišení 4K. Rozdíly na tomto poli se však už co nevidět setřou, protože Microsoft už v testovací verzi firmwaru testuje nový dashboard v plném rozlišení, byť není v tuto chvíli zcela jisté, jak bude menu vypadat na Xboxu Series S. I slabší ze dvou dostupných modelů nového Xboxu ale zvládá výstup ve 4K, takže je pravděpodobné, že Microsoft nebude činit žádné rozdíly.

Informace byla zveřejněna ve článku, který se zabývá chystanými změny firmwaru a rozlišení hlavní nabídky zmiňuje na prvním místě. „Díky dnešní aktualizaci mohou uživatelé programu Alpha Skip-Ahead na Xboxu Series X připojeného ke 4K televizi začít používat rozhraní s vyšším rozlišením. Tato změna se týká položek Home, Guide a dalších části rozhraní, které budou v nativním rozlišení, což zvýší ostrost i čitelnost textu,“ vysvětluje Microsoft. Zároveň je nutné ještě jednou podtrhnout, že update firmwaru ještě není dostupný všem, i když od jeho uvedení nás už podle předchozího zvyku nedělí dlouhá doba.

Zdroj: Microsoft

Z dalších věcí, které Microsoft bude nadále řešit, můžeme vybrat například odstranění problémů s aktivací efektů Dolby Atmos, zároveň si je Microsoft vědom chyb u využívání Dolby Vision při hraní a usilovně pracuje také na některých nedostatcích s lokalizacemi hlavní nabídky. Bohužel není v tuto chvíli známo, jak se do fungování nového dashboardu promítne, či nepromítne podpora HDR a co změna udělá s plánovaným nočním režimem. O něm Microsoft mluvil přibližně před týdnem a rovněž ho zpřístupnil uživatelům v programu Alpha Skip-Ahead. Dělá přesně to, co si pod touto funkcí představíte – tedy invertovat barvu příliš jasných ploch, snížit intenzitu LEDky na ovladači a dokonce i na spouštěcím tlačítku celé konzole. Noční režim ale bude mít i vlastní nastavení, ve kterém bude například možné zapnout i snížení intenzity modrého světla a další funkce. I v tomto případě se teprve čeká na implementaci do ostrého firmwaru, ale zřejmě ani noční režim není příliš daleko.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru