Rozbalujeme a představujeme „novou“ konzoli Sega Saturn

Rozbalujeme a představujeme novou konzoli Sega Saturn

Vzpomínáme na systém z roku 1994, který neobstál v souboji s prvním PlayStationem

Zdroj: Vortex
6. 5. 2021

V listopadu 1994 vtrhla v domácím Japonsku na trh nová konzole Saturn od Segy. Další rok pak dorazila postupně i do Spojených států a do Evropy. Jedná se o konzoli páté generace, která soupeřila s prvním PlayStationem, Nintendem 64, ale i Jaguarem od Atari nebo 3DO. A navzdory zavedenému výrobci patřila bohužel mezi ty méně úspěšné. Prodalo se jí jen necelých deset milionů ve srovnání s více než sto miliony PS1 a skoro 33 miliony N64.

I když na Saturn chybělo plnohodnotné pokračování Sonica – a i to byl nepochybně jeden z důvodů jeho neúspěchu – objevila se tu celá řada jiných zajímavých her. Zejména těch z automatů. Už v roce 1998 byl ale na trh uveden jeho nástupce Dreamcast, který na Saturn v mnohém navázal, řadu jeho chyb nezopakoval, nicméně bohužel ani on neuspěl. Ale to je zase jiná kapitola historie.

Čeněk Cibien z Muzea her nás poctil návštěvou a možností rozbalit s ním úplně novou, ale přesto čtvrtstoletí starou konzoli od Segy. Rozebíráme její specifika a vzpomínáme na Čeňkův milovaný systém. Více už najdete ve videu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru