Ronin: Samurai Redemption, CreativeForge Games, Ronin: Samurai Redemption je nové samurajské akční RPG

Ronin: Samurai Redemption je nové samurajské akční RPG

Jako róninové budeme hledat vykoupení a ztracenou čest v boji proti temným přízrakům

Zdroj: G-DEVS
3. 3. 2021
Název: Ronin: Samurai Redemption Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Nemůže být pochyb o tom, že samurajské hry a japonská historie obecně jsou opět v kurzu. Nově oznámený titul Ronin: Samurai Redemption má blíž ke hrám jako Nioh, Sekiro nebo Onimusha než Ghost of Tsushima či Way of the Samurai. Vypravíme se do roku 1426 (podle traileru 1420) na ostrov Hokkaidó, kde se objeví temné síly. Naštěstí je tu trojice udatných samurajů bez pána, kteří nemají co ztratit, protože si nevzali dobrovolně život. Právě tito róninové se postaví zlu na odpor. Zostuzení bojovníci jsou teď jedinou nadějí obyčejných lidí, kteří se nemohou dovolat jiné pomoci.

Každého protivníka můžete zlikvidovat unikátním způsobem, anebo prý obětovat sami sebe.

Ronin: Samurai Redemption je 3rd person akční RPG, kde budeme bojovat s nebezpečnými protivníky, řešit hádanky, ale také používat magické síly. Autoři slibují, že si budeme moci osvojit náš vlastní soubojový systém a lákají nás rovněž na příběh. Každého protivníka můžete zlikvidovat unikátním způsobem, anebo prý obětovat sami sebe. I to je podle vývojářů cesta k vykoupení, i když není jasné, jaké bude mít následky z hlediska hratelnosti.

Pohybovat se budeme japonským venkovem, navštívíme vesničky, svatyně, chrámy i bambusové háje. Tady všude ale na nás budou číhat roztodivná monstra, z nichž zdaleka ne všechny musí mít podobu humanoidů. Kdo by se nechtěl utkat s krabím nebo okřídleným válečníkem… Aby nashromáždili dost síly, musí róninové vykonávat hrdinské skutky a chovat se čestně. Jen to jim umožní připravit se na sílící protivníky.

Jak se budeme prokousávat příběhem dál, zprvu realistické prostředí se bude čím dál víc proměňovat vlivem temných sil na mystický svět. Hra už má profil na Steamu a stojí za ní společnost G-DEVS. Sami můžete prozkoumat některé další maličkosti. Je evidentní, že se jedná o menší titul, nikoli AAA produkci, to ale samo o sobě nemusí být nutně zle. Trochu toporně zatím působí animace, jejichž plynulost je pro podobnou hru klíčová, ale neměli bychom sklouzávat k předčasným závěrům.

Titul v tuto chvíli míří jen na PC a už má stanovené minimální a doporučené hardwarové nároky. Není jasné, kdy Ronin vyjde, ale autoři slibují, že to bude už brzy. Dokonce s vykřičníkem, tak nás třeba příjemně překvapí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru