Return to Monkey Island, Devolver Digital, Ron Gilbert sdílel nový klip z Return to Monkey Island

Ron Gilbert sdílel nový klip z Return to Monkey Island

Podělil se o ukázku z dialogového systému a blíže představil tajuplnou novou postavu

Zdroj: Terrible Toybox
27. 7. 2022
Název: Return to Monkey Island Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 9. 2022

Ačkoli se před necelým měsícem Ron Gilbert naštval a rozhodl se už dále nedebatovat s internetovými trolly a nebrat si k srdci vulgární kritiku, načež uzamkl komentáře i na svém dlouhé roky budovaném blogu, nezměnilo to naštěstí nic na tom, že jednou za čas z Return to Monkey Island něco ukáže. Na Twitteru se nově podělil o krátkou ukázku, v níž můžeme vidět novou lokaci, ale i něco málo z dialogového systému, respektive jak bude fungovat, navíc víme něco málo o nové postavě. A samozřejmě si můžeme vychutnat i trochu té hudby a poslechnout si dabing.

V úvodu ukázky se nám naskytne pohled na v této sérii poměrně netradiční scenérii, jelikož Guybrush probíhá ulicí uprostřed sněhové vánice, zatímco můžeme vidět, jak z budov visí obří rampouchy. V budově, do niž následně vstupuje, se setkáváme s postavou, kterou jsme sice již viděli na dříve sdílených screenech, ale nic jsme o ní nevěděli. Z dialogu se nyní dozvídáme, že se jedná o soudce Planka, jak se sám Guybrushovi představuje. Dialogový systém a volba jednotlivých dialogů pak ničím nevybočuje ze standardu, na jaký jsme u Monkey Islandu, případně i jiných adventur zvyklí. Již nyní se však můžeme přesvědčit, že nová hra nebude skoupá na absurdní i nápadité promluvy a interakce, a určitě nejen slovní.

Samotný klip sice trvá pouhých 43 sekund, nicméně fanoušky série a ty, kteří se na hru těší, určitě potěšila, zvláště s ohledem na Gilbertovu plánovanou (ne)komunikaci. Kromě dialogového systému a výtvarné stránky hry, jež se stala právě terčem kritiky některých lidí, můžeme v této ukázce spatřit a ocenit propracované animace, která se rozhodně pohybu a případně nějaké té animační nadsázky rozhodně nebojí. Za zmínku stojí samozřejmě i hudba a dabing. Return to Monkey Island by měl vyjít ještě letos a vydavatel Devolver Digital slibuje, že se nějakých novinek dočkáme již příští měsíc. Spoustu věcí však o hře víme již nyní, což si můžete připomenout v některém z našich starších článků.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru