„Romaster“ Asterixe a Obelixe snad vydělá autorům pár sestercií

"Romaster" Asterixe a Obelixe má vydělat pár sestercií

Vylepšená verze hry Asterix & Obelix XXL z roku 2003 zavání dalším zbytečným remasterem

Zdroj: Microids
29. 7. 2020

Takže si to zrekapitulujme. Měli jsme tu Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered, Darksiders Warmastered Edition, Darksiders II Deathinitive Edition nebo SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated. Nenarážím tím na skutečnost, že se ve všech případech jedná o vylepšené verze starších her, ale na kreativní hru se slovíčkem remaster a podobně v podání společnosti THQ Nordic. Konkurenční francouzské firmě Microids se tato terminologie zřejmě zalíbila, protože nově oznámená vylepšená verze Asterix & Obelix XXL z roku 2003 dostala podtitul Romastered.

Aktualizované dobrodružství odvážných galských válečníků má vyjít 22. října na PC, Macu, PS4, Xboxu One i Switchu. Stejně jako v případě hry Asterix & Obelix XXL 2: Mission: Las Vegum se o remaster postará tým OSome Studio. Ano, protože remaster dvojky z nějakého důvodu vyšel dřív než remaster jedničky. A loni na něj navázal nepříliš dobře hodnocený Asterix & Obelix XXL 3 – The Crystal Menhir od stejných autorů.

V USA mohla novinka dostat třeba název Asterix & Obelix: Kick Buttix – RemASSstered…

Vývojáři slibují, že jejich “romaster” přinese vylepšenou grafiku, ale také vítanou možnost přepínat mezi původní a aktualizovanou podobou. Součástí hry budou i dva nové módy, nová kamera či některé přepracované animace. Naopak původní dabing zůstane. V příběhu musí hlavní hrdinové zachránit ostatní vesničany, kteří padli do zajetí a jsou roztroušeni po celém tehdejším známém “světě”. Asterix a Obelix se vydají kromě rodné Gálie i do Říma, Řecka či Egypta.

Ačkoli se domnívám, že jednička byla ve své době lepší hrou než dvojka a pravděpodobně lepší než nedávný třetí díl, kladu si otázku, co vydavatele kromě vidiny peněz vede k tomu, že remasteruje titul, který byl už v éře PS2 a GameCube považován za víceméně průměrný. Hra od dnes už neexistujícího francouzského studia Étranges Libellules nevynikla nad tehdejší špičkou v žádném ohledu, respektive se jí z uctivé vzdálenosti dívala na záda. Vlastně v jednom přece. Ve Spojených státech vyšla hra jen na PS2 pod názvem Asterix & Obelix: Kick Buttix. Čili by v USA mohla novinka dostat třeba název Asterix & Obelix: Kick Buttix – RemASSstered…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru