Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, Rockstar Games, Rockstar údajně odmítl film GTA s Eminemem v hlavní roli

Rockstar údajně odmítl film GTA s Eminemem v hlavní roli

Nabídka se objevila po vydání hry Grand Theft Auto III. Mohl ho točit režisér Tony Scott

Zdroj: Rockstar Games
15. 11. 2022

S tímhle příběhem přišel agent a spoluzakladatel služby Veemee Kirk Ewing v podcastu Bugzy Malone’s Grandest Game na BBC. Bylo to prý krátce po vydání hry Grand Theft Auto III, kdy mu v noci zavolal jeden z filmových producentů z Los Angeles s nabídkou, aby ze hry udělali film. Ewing vzpomíná, že mu bylo řečeno, že by ve filmu hrál Eminem a režie by se ujal Tony Scott.

Grand Theft Auto III vyšlo v roce 2001. Eminem měl tou dobou za sebou už pár rolí, ale jeho filmový průlom v podobě 8. míle přišel až o rok později. Režisér Tony Scott byl naopak tou dobu už uznávaným filmařem a na kontě měl hity jako Top Gun, Poslední skaut nebo Nepřítel státu.

Kirk Ewing proto zavolal spoluzakladateli Rockstaru Samu Houserovi. Ale ten mu řekl, že nemá zájem. A bylo v podstatě hotovo. Zejména s přihlédnutím k tomu, jaká značka se během let z GTA vyvinula. I když se v dalších dílech na dabingu série vystřídala řada filmových hvězd, vlastní adaptace se Grand Theft Auto niky nedočkalo, přestože se spekulovalo o ledasčem.

Film Grand Theft Auto měl premiéru 20 let před GTA

Stojí ale za připomínku, že film Grand Theft Auto vlastně existuje. Je to akční komedie z roku 1977, kterou natočil coby svůj celovečerní debut známý režisér Ron Howard a také v ní hraje hlavní roli. Se hrou samozřejmě nemá nic společného, ale mohla by. Výkonný producent filmu Grand Theft Auto Roger Corman totiž v minulosti prohlásil, že pokus udělat ze hry od Rockstaru filmovou adaptaci by nedopadl dobře.

Tvrdil, že ve skutečnost on dál drží práva na film tohoto jména. Pro případ, aby mohl udělat třeba remake. Jeho tvrzení ale později oponovala společnost Take-Two Interactive s tím, že ve skutečnosti vlastní všechna práva umožňující jí udělat film podle série GTA a naopak by se vystavil žalobě ten, kdo by použil název Grand Theft Auto pro snímek bez jejich vědomí. Rogeru Cormanovi je dnes 96 let, takže to stejně nevypadá, že by se na natáčení chystal, ale situace by to určitě byla zajímavá.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru