Grand Theft Auto V, Rockstar Games, Úspěch GTA V další díl neoddaluje, naznačuje Take-Two

Rockstar tvrdě potrestal zneužívání glitche v GTA Online

Bany a pokuty nahradilo přísné resetování uživatelských účtů a odehraného postupu

Zdroj: Take-Two Interactive
3. 9. 2020
Název: Grand Theft Auto V Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 17. 9. 2013

GTA Online se stejně jako jakékoli jiné on-line hry potýká už od svého uvedení s podvádějícími hráči, zatímco vývojáři s touto částí komunity svádějí nerovný boj. Není na tom nic neobvyklého, nicméně Rockstar nově přistoupil k poměrně drastickým opatřením a řada hráčů hlásí, že klasický ban či (herně) finanční trest nahrazuje kompletní reset uživatelského účtu a s tím spojeného odehraného postupu.

Mnozí hráči při hledání cest k ovládnutí Los Santos a zisku virtuálního bohatství volí nestandardní cesty, které neodpovídají pravidlům stanoveným Rockstarem. Vývojáři bojují nejen s prvoplánovými podvodníky, ale i s hráči, kteří se třeba jen ze zvědavosti rozhodnou využít některé ještě neopravené chyby ve svůj prospěch. To je i poslední případ chyby nazývané „apartment garage glitch“, pomocí které mohli hráči ve velmi krátké době získat velké množství peněz. O glitchi se mluvilo nějakou dobu, získal na popularitě a z toho důvodu si mezeru v pravidlech vyzkoušelo i velké množství lidí, kteří do té doby hráli poctivě. Ovšem ani těm se tvrdý trest nevyhnul.

Dotčení hráči přišli ve vlně trestů rozdané koncem srpna o veškerý virtuální majetek. Tam spadají nemovitosti, vozový park i celkově odehraný postup. Rozhořčení některých přitom nezná mezí a na Twitteru se objevují příběhy, kterak po sedmi letech poctivosti dostali hráči za jeden jediný přešlap takovou facku. A to navíc šlo v některých případech údajně jen o pouhou zvědavost a snahu zjistit, o čem to ostatní vlastně tak hojně mluví.

Reakce Rockstaru je na jedné straně pochopitelná a pravidelné rozdávání trestů určitě na místě je. Podobné kroky komunity přeci jen ničí herní ekonomiku, podivný je ale dle reakce hráčů zvolený trest, který nespočívá v možná očekávané podobě peněžité sankce, ale rovnou v kompletním vymazáním získaných věcí. Sluší se navíc dodat, že někteří hráči do hry investovali i své vlastní peníze, a přijít o tento majetek už by nemuselo být úplně fér, bližšího vysvětlení jsme se ale od vývojářů zatím nedočkali.

„Hráčům, u nichž bylo zjištěno, že neoprávněně manipulovali s nemovitostmi a zneužívali chyby za účelem získání herní měny, byl vynulován jejich postup hrou. V rámci našeho pokračujícího úsilí o udržení zdravého herního prostředí pro všechny hráče může být penalizován každý, kdo bude přistižen při takovém jednání a všeobecném podvádění, vedoucí k neférovému zisku virtuální měny i herních předmětů. To může mít formu finančních sankcí, resetu postav i dočasných a permanentních banů,“ uvádí Rockstar na svých stránkách podpory. Zdá se navíc, že jde o jediné vyjádření, které jsou autoři hry momentálně ochotní dát a hráči, kteří v diskuzích tvrdí, že byli do vlny trestů zahrnutí omylem, mohou maximálně zkusit své štěstí při individuálním odvolání přes zákaznickou linku.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru