Rockstar kupuje autory Crackdown 2 a portu Halo Reach

Rockstar kupuje autory Crackdown 2 a portu Halo Reach

Ruffian Games se přejmenovávají na Rockstar Dundee. Zřejmě pomohou s next-gen GTA 5

Zdroj: Ruffian Games
13. 10. 2020

Studio Rockstar rozšiřuje počet svých poboček z devíti na deset, když se mezi smetánkou jako Rockstar North neb Rockstar San Diego objevuje dosud neznámé Rockstar Dundee. Změny si jako jeden z prvních všiml fanoušek s přezdívkou Conor už na konci září, zprávě však v té době nikdo nevěnoval pozornost a teprve nyní ji rozvíjí magazín TheGamer. Potvrzuje, že je informace pravdivá a dodává to nejpodstatnější – Rockstar Dundee je přejmenované studio Ruffian Games, autoři Crackdownu 2 a lidé, kteří se podíleli na portech Halo v rámci The Master Chief Collection, kinectovém Star Wars i režimu Wrecking Zone pro Crackdown 3.

Zpráva není nikterak překvapivá, uvážíme-li, že v nyní již bývalém studiu Ruffian pracovala řada lidí, která se dříve podílela na sériích GTA nebo Manhunt. Ostatně, lidé z Ruffian Games minulý rok oznámili, že s Rockstarem spolupracují na blíže neurčeném projektu, přijímali nové zaměstnance a aktuální zastřešení je proto jen logickým vyústěním celé situace. Je nicméně nutné dodat, že akvizice jde za mateřskou společností Rockstaru – Take-Two Interactive – která podle informací VGC momentálně disponuje 75 procentním podílem.

Spojení pak má i jednu zajímavou linku, vinoucí se do hluboké minulosti DMA Design (dnešního Rockstar North) a kořenům série GTA. Jak už padlo výše, Ruffian Games pracovali na hrách ze série Crackdown, která v případě prvního dílu, vedeného Davidem Jonesem, vznikala jako odpověď na GTA ve snaze vrátit značku ke kořenům. A i když Jones nemá s Ruffian Games nic společného, pojí je odkaz Crackdownu a dá se jinými slovy říct, že se oklikou vrací k Rockstaru jejich odštěpek a dědictví značky, která chtěla konkurovat jedné z nejslavnějších městských akcí.

A tím se dostáváme k tomu, na čem by Ruffian Games mohli pracovat. Vzhledem k jejich skvělé práci na Halo Reach pro zmiňovanou kolekci není vyloučeno, že přiloží ruku k dílu na next-gen portu GTA V, případně Red Dead Redemption II, na oficiální potvrzení ale musíme ještě počkat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru