Rockstar otevírá 200 nových pozic napříč pobočkami

Rockstar finančně přispěje na boj s koronavirem

Část mikrotransakcí z Red Dead Online a z GTA Online zamíří zpět ke komunitě

Zdroj: Rockstar
1. 4. 2020
Název: Red Dead Redemption 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2018

Až si v následujících hodinách a dnech pustíte svůj oblíbený titul od Rockstaru a v rámci on-line složky utratíte nějakou tu korunu za barevnější zbraň či slušivější klobouk, tak tím zároveň pomůžete v boji proti novému koronaviru. Rockstar se totiž přidal k dalším technologickým gigantům a rozhodl se část svého výdělku věnovat na boj se zákeřnou nemocí a na mírnění následků pandemie.

Prohlášení přichází skrze Twitter studia a slibuje darování pěti procent z celkových příjmů z mikrotransakcí provedených v Grand Theft Auto Online či z Red Dead Online. Jak přesně plánuje tým pomoci a kam konkrétně budou finance směřovat, to aktuálně jasné není, příspěvek ale každopádně hovoří o mírnění dopadů nového viru na lokální komunity všude tam, kde je Rockstar nějakým způsobem zainteresovaný: „Při zvládání těchto těžkých časů vidíme, že naše místní komunity v Severní Americe, Velké Británii, Indii a dále jsou hluboce zasaženy. […] Cesta před námi je plná výzev a my chceme být nápomocni, jak to jen půjde.“ Období této solidárnosti začíná dneškem a trvat bude až do konce května.

Již před časem společnost své fanoušky a hráče ubezpečovala v tom, že částečný přesun zaměstnanců do režimu práce z domova dostupnost on-line služeb ani péči o hry nijak neovlivní, což lze také zprostředkovaně chápat i jako formu boje proti nemoci. Spokojený hráč má totiž přeci jen menší ambice chodit ven na čerstvý vzduch, což chápou i ostatní a výjimkou nejsou slevové akce či větší přísun titulů zdarma. Jedním takovým aktuálním příkladem je třeba Ubisoft, který nyní zcela zdarma nabízí plošinovku Rayman Legends. Oněch 5 % v podání Rockstaru se přitom netýká jen tohoto týmu. Jde totiž o celkovou politiku vydavatele Take-Two. Na webu společnosti lze nalézt prohlášení o tom, že kromě dvou zmíněných on-line složek se tento režim pomoci bude týkat i nákupů v sérii NBA2K i nákupů digitálních kopií RPG The Outer Worlds. Analytik Michael Pachter z Wedbush Securities nadále odhaduje, že jen Rockstar by touto formou mohl za měsíc přispět až dvěma miliony dolarů, což je v přepočtu odhadem až 50 milionů korun. To v součtu rozhodně není málo, na druhou stranu ale někteří hráči poukazují na to, že 5 % je pro giganta, jakým Rockstar bezesporu je, poměrně málo a společnost by mohla přispívat výrazně více.

Těžko nyní jakkoli odhadovat celkové dopady současné zdravotní krize na herní průmysl jakožto celek, je ale každopádně dobré vidět, že se velcí hráči přičiňují o snížení následků pro ty menší a slabší. Zde se dá určitě také zmínit i balíček Humble Conquer Covid-19 Bundle, který ještě po následujících šest dní nabízí tituly a komiksy v kupní hodnotě přesahující tisíc dolarů. Kompletní výdělek pak směřuje na podporu organizací bojujících s novým virem. Tato iniciativa již přinesla částku přesahující 46 milionů korun a zdaleka nejde jistě o poslední podobný příklad.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru