Rocket League Sideswipe, Epic Games, Rocket League přijede na iOS i Android

Rocket League přijede na iOS i Android

Speciální mobilní verze nabídne odlišnou perspektivu a intuitivní dotykové ovládání

Zdroj: Psyonix
25. 3. 2021
Název: Rocket League Sideswipe Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: ,

Studio Psyonix oznámilo, že její hit Rocket League míří na mobily a tablety. Nikoli ovšem původní verze, ale novinka s podtitulem Sideswipe. Je to free-to-play spin-off, který se pokusí napodobit klasickou hratelnost, nicméně zápas budeme sledovat jen z boku, jako by šlo o dvourozměrnou záležitost, byť s 3D grafikou. Odtud pochází podtitul Sideswipe.

Rocket League Sideswipe vyjde později v letošním roce a nabídne krátké dvouminutové zápasy 1 na 1 a 2 na 2.

Stylizace i základní pravidla zůstávají stejné. Máme k dispozici futuristickou arénu, dvě branky, obří míč a auta namísto fotbalistů, která se snaží za každou cenu vsítit gól. Chybět nebude ani úprava vozů. Autoři slibují intuitivní dotykové ovládání, které umožní snadno naskočit do hry veteránům i úplným nováčkům. Nepochybně ale i tady bude cvičení dělat mistra.

Rocket League Sideswipe vyjde později v letošním roce a nabídne krátké dvouminutové zápasy 1 na 1 a 2 na 2. Regionálně omezená alfaverze už odstartovala na Androidu v Austrálii a na Novém Zélandu. V nadcházejících měsících se máme podle vývojářů dočkat dalších betatestů i v jiných zemích. Autoři podle svých slov na titulu tvrdě pracují, tak uvidíme, co ze hry vyleze.

Psyonix jsou od roku 2019 součástí gigantu Epic Games. Tým založený před 21 lety prorazil právě díky hitu Rocket League z roku 2015. Ještě před ním ale zkoušeli vývojáři velmi podobný koncept se hrou Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, což je dokazuje, jak velkou roli může v případném úspěchu hrát také štěstí a příhodné načasování.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru