Rocket League bude již brzy free to play

Rocket League bude již brzy free to play

Stane se tak s vydáním titulu na Epic Games Storu. Verzi na Steamu již získat nepůjde

Zdroj: Psyonix
22. 7. 2020

Vývojáři ze studia Psyonix začnou už v průběhu léta psát novou kapitolu příběhu svého multiplayerového hitu Rocket League. Necelých pět let po vydání se z dosud stále ještě placené hry za 20 eur stane free to play záležitost, což přinese řadu změn a novinek v souladu s nově zvoleným monetizačním modelem. Zároveň vývojáři upozorňují, že ačkoliv bude zachována plná podpora hry na Steamu a majitelé hry se v budoucnu dočkají všech updatů a dalšího obsahu, nově již hru nebude možné z tohoto digitálního obchodu získat. Přechod k free to play modelu totiž přijde souběžně s vydáním hry na Epic Games Storu, který se po loňské akvizici studia Psyonix právě společností Epic Games stane pro Rocket League novým centrálním místem.

„Po necelých pěti letech, milionech hráčů a miliardách odehraných zápasů je čas promluvit o další fázi Rocket League,“ načínají vývojáři svůj vzkaz určený komunitě. Právě jí děkují za to, kam se podařilo společným úsilím hru za uplynulé roky dostat a odhalují výše nastíněné plány. „S velkým nadšením vám oznamujeme, že komunita hráčů ještě naroste. V závěru léta se totiž z Rocket League stane free to play,“ zní vyjádření Psyonix. Hráče následně uklidňují, že neproběhnou žádné změny v hratelnosti a zážitek ze zápasů nebude nijak ovlivněn. Dojde však na zpřehlednění některých menu a vylepšení turnajů a výzev pro nové hráče. „Zážitek na hřišti v Rocket League zůstane stejný, pořád půjde o vysokooktanovou kombinaci sportu a akce, kterou milujete. Už brzy ale bude moci tuhle vášeň sdílet ještě více hráčů,“ dodávají vývojáři.

Vývojáři uklidňují, že neproběhnou žádné změny v hratelnosti a zážitek ze zápasů nebude nijak ovlivněn.

Pokud patříte ke stávajícím majitelům hry, za kterou jste museli zaplatit, budete moci využít kompenzačního bonusu, který lidé z Psyonix přichystali. Váš avatar bude automaticky ověnčen speciálním statusem, dále dostanete možnost zahrát si budoucí DLC v předstihu před ostatními free to play hráči, dojde na vylepšení více než 200 předmětů na kvalitu „Legacy“ a chybět nebude ani speciální Golden Cosmos boost nebo kola Dieci-Oro. S vydáním na Epic Games Store navíc přijde i možnost sdílet vlastní progres napříč všemi platformami, kde je Rocket League dostupný, včetně Steamu. Pro přehlednost vývojáři vysvětlují, že i když už nebude možné hru na Steamu získat, zůstává pořád v rodině podporovaných platforem a na přístupu ke hře ani cross platform zápolení se nic nezmění.

Další informace, tedy zejména o způsobu budoucí monetizace a ryze free to play prvků, slíbili vývojáři promluvit později. Stejně tak i o konkrétním datu, kdy dojde k popisované změně.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru