Valorant, Riot Games, Riot představuje novou free-to-play týmovou akci Valorant

Riot představuje novou týmovou akci Valorant

Autoři League of Legends chtějí skloubit Counter-Strike a Overwatch. Novinka vyjde už v létě

2. 3. 2020
Název: Valorant Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 2. 6. 2020

Americké studio Riot Games, které stojí za hitem League of Legends, po několika únicích konečně představilo svou novou taktickou akci Valorant dosud označovanou jako Project A. Multiplayerová character-based střílečka, v níž se proti sobě postaví dva pětičlenné týmy, láká na bleskurychlou odezvu serverů a framerate alespoň 30 snímků za sekundu i na nejslabších konfiguracích – Intel Core i3-370M s integrovanou grafikou Intel HD 3000. Na moderních strojích by se pak framerate měl dostat na 60 až 144 FPS. Díky tomu má být střelba precizní a o vítězi rozhodnout výhradně schopnosti a strategie. Stejnou pozornost slibují vývojáři věnovat boji s cheatery. Hra je od základu vystavěná tak, aby jim znesnadnila jejich snažení.

Valorant sází na free-to-play model a vyjít má už letos v létě.

Valorant ovšem nebude spoléhat jen na konvenční zbraně. Objeví se v něm i nadpřirozené síly a unikátní schopnosti. Na první pohled mohou čerstvé oficiální záběry záběry ze hry připomenout jakýsi mix akcí Counter-Strike a Overwatch, v praxi ale může být dojem odlišný. Valorant sází na free-to-play model a vyjít má už letos v létě. Ještě předtím se ale mohou případní zájemci těšit na betaverzi. Proto také autoři zatím nechtějí prozradit přesné datum vydání, které nastaví až na základě ohlasů z testů. Zatím bohužel ani nevíme, kdy přesně se spustí avizovaná beta.

Ještě jako Project A nebo Project Ares, chcete-li, Riot hru oznámil loni v říjnu. Už tehdy jsme se dočkali prvních záběrů a autoři slibovali, že nový počin budou podporovat dlouhé roky. Akce má být podle nich stylovější a kreativnější, než je u podobných titulů zvykem, a odměňovat hráče za nápadité využívání zvláštních schopností. I když to není typický titul od Riotu a střílení kombinuje s fantastickými prvky, pracují na něm ostřílení veteráni tohoto žánru, ujišťuje studio.

Každý zápas má 25 kol a tým, který první ovládne 13 kol, zvítězí. Na začátku každého zápasu si člověk vybere jednoho z hrdinů, kteří mají unikátní zvláštní schopnosti. Každý hráč má jeden život na kolo. Podobně jako v CS, i tady se v hlavním módu operuje s bombou. Útočníci ji musí položit na jedno z definovaných míst, zatímco obránci se tomu pochopitelně snaží zabránit.

Valorant je zasazen na Zemi v blízké budoucnosti, kterou poznamenala mimořádná událost. Ta změnila rozložení sil ve světě a také obdařila vybrané hrdiny zmíněnými nadpřirozenými silami. Tito hrdinové jsou ve světě Valorantu označováni jako Agenti. Hra bude podobně jako Overwatch obsahovat příběhové prvky. Mytologie se bude rozšiřovat například za pomoci animovaných kraťasů.

Během zápasu není možné změnit hrdinu tak jako třeba v akci Overwatch. Jejich zvláštní dovednosti dobře demonstruje už zmíněné nové video, ale najdete mezi nimi podobné síly, jaké ovládají třeba právě hrdinové týmové akce od Blizzardu. Časem se navíc plejáda Agentů rozroste o další postavy, slibuje Riot.

Zbraně se kupují na začátku každého kola podobně jako v CS. Pokud přežijete předchozí kolo, výbava vám pochopitelně zůstává. Na rozdíl od zvláštních schopností jsou zbraně v podstatě konvenční. Dovednosti si musíte také koupit na začátku kola jako předmět na jedno použití, ale ty nevyužité se přenesou do dalšího kola i v případě, že zemřete.

Každá mapa má obsahovat nějakou zvláštnost, jakou představují třeba hlasité jednosměrné teleporty.

Podle magazínu Polygon je teoreticky možné spoléhat se ve hře jen na tradiční zbraně a můžete být i dobrý. Bez nadpřirozených sil ale nikdy nedosáhnete nejvyšší úrovně. Střelba je klíčový mechanismus hry, ale nakonec je potřeba si osvojit obě roviny. Na druhé straně jen se zvláštními schopnostmi prý rozhodně nevystačíme. Můžete tak svému týmu sice poskytnout nějakou asistenci, ale beze zbraní se neobejdete.

Mapy nejvíc připomínají CS, mají nějaké spojení s příběhem hry a jsou rozmístěné po celém světě. Zatím neznáme jejich počet. Každá má ale obsahovat nějakou zvláštnost, jakou představují třeba hlasité jednosměrné teleporty. Další mapy přibudou do hry časem. Valorant obsahuje skiny na zbraně, ale nikoli pro postavy. Titul nebude obsahovat loot boxy, bude možné si koupit přímo vytoužený skin. Valorant však nabídne něco na způsob battle passu s dalšími kosmetickými odměnami.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru