Hytale, Hypixel, Riot Games kupují autory nadějeného klonu Minecraftu

Riot Games kupují autory nadějeného klonu Minecraftu

Studio Hypixel vydá svůj Hytale v příštím roce. Akvizice dovoluje najmout 20 nových lidí

Zdroj: Hypixel Studios
17. 4. 2020
Název: Hytale Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Ačkoliv se jméno studia Riot Games skloňuje v posledních dnech téměř výhradně jen ve spojitosti se střílečkou Valorant, běžná kola provozu kalifornské společnosti se nezastavila. I nadále se pracuje na League of Legends a dalších, dosud blíže nepředstavených projektech, i nadále hledá Riot Games obchodní příležitosti. Tou aktuální je akvizice studia Hypixel, které bylo založeno v roce 2018, provozuje jeden z nejnavštěvovanějších serverů pro Minecraft a zároveň pracuje na vlastní hře Hytale, která legendu od Mojangu v mnohém kopíruje. Vývojáři z Hypixel Studios ale nešetří sebevědomím a už v době oznámené svého nového titulu mluvili o tom, že do něj budou schopní zapracovat spoustu báječných funkcí, vzešlých z přání a požadavků hráčů na jejich serverech. Ambiciózními přísliby se tak zřejmě nechali zlákat i lidé z Riot Games, potažmo jejich majitelé z čínské společnosti Tencent, a máme tu další zajímavý příslib pro rok 2021.

Detaily akvizice – zejména stran konkrétní finanční částky – nejsou v tuto chvíli známy, zástupci Hypixel Studios si ale nastalou situaci pochvalují a mluví o tom, že jim vstup Riot Games umožní rozšířit stávající 40členný tým přibližně o dvacet nových zaměstnanců. Ti přitom nebudou zasahovat do vlastního vývoje, ale postarají se o testování ve svých vlastních nových kanceláří v Londonderry. Pro Hytale tak jde o velmi důležitý krok, na základě kterého si jsou vývojáři z Hypixel jistí, že budou moci hru doručit všem v hratelné podobě už během příštího roku. Do té doby bude přístup zajištěn pouze prostřednictvím uzavřené bety, do které se už podle nejnovějších informací přihlásilo přes 2,5 milionů lidí, ale všichni stále čekají, než bude spuštěna.

Jak sami vývojáři uvádí na svých stránkách, je zachována určitá část autonomie a lidé z Hypixel zůstávají zaměstnanci studia, nikoliv nového majitele.

Co se týče Riot Games, ti si akvizici pochopitelně také pochvalují a vidí ve hře obrovský potenciál do budoucna. „Známe tým z Hypixel Studios už několik let a od začátku se jevili jako vizionáři, které bychom chtěli podpořit,“ říká prezidnt Dylan Jadeja. Naráží tím na přibližně 18měsíční období vzájemné spolupráce, během kterého vývojáři z Riot Games figurovali coby menšinoví podílnici, poradci a konzultanti. Nyní je svazek z obchodního hlediska dokončen, což ale na druhou stranu neznamená, že by se z Hypixel Studios stala přímá součást Riotu. Jak sami vývojáři uvádí na svých stránkách, je zachována určitá část autonomie a lidé z Hypixel zůstávají zaměstnanci studia, nikoliv nového majitele. Je však možné, že na základě popisované akvizice přehodnotí vývojáři Hytale obchodní model a pravděpodobně i cílové platformy, pod které momentálně spadá jenom verze pro PC. S novými možnostmi – ať už finančními, či technologickými – tak možná budou moci Hytale vydat i na konzolích, nic konkrétního ale na toto konto zatím nepadlo. Důležité je také dodat, že se akvizice týká výhradně vývojářského studia – naproti tomu subjekt Hypixel Inc, provozující zmiňovaný server pro Minecraft, zůstává nezávislý a neplánují se v jeho struktuře ani fungování žádné změny.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru