Off The Grid, Režisér filmu District 9 pracuje na nové videohře

Režisér filmu District 9 pracuje na nové videohře

Neill Blomkamp se přidal ke Gunzilla Games. Je jako George R. R. Martin pro Elden Ring

Zdroj: Gunzilla Games
20. 7. 2021

Jihoafrický režisér Neill Blomkamp, který je podepsaný pod filmy District 9, Elysium nebo Chappie, měl ke hrám vždycky blízko. Měl točit film podle Halo, dělal reklamu na Anthem s podtitulem Conviction, předloni navštívil vývojáře ze studia Creative Assembly, kteří mu ukázali jejich připravovanou akci, a nyní udělal ještě mnohem větší a důležitější krok do světa videoher.

I když sám hraje hry, Blomkamp přesto uznává, že s vývojem nemá žádnou zkušenost. Bude proto pracovat s dalšími lidmi, aby se ujistili, že jeho vizi lze realizovat.

Připojil se ke studiu Gunzilla Games a dostal funkci, kterou snad ani není třeba překládat – Chief Visionary Officer. Má týmu pomoci vytvořit novou zatím neoznámenou AAA multiplayerovou střílečku. Studio bylo založené loni a pracují v něm bývalý vývojáři z Cryteku, Ubisoftu, EA a dalších známých firem. Blomkamp magazínu IGN vysvětlil, že bude fungovat podobně jako filmový režisér a spolupracovat s různými částmi týmu.

I když sám hraje hry, Blomkamp přesto uznává, že s vývojem nemá žádnou zkušenost. Bude proto pracovat s dalšími lidmi, aby se ujistili, že jeho vizi lze realizovat. Na rozdíl od filmu nebude podle svých slov vést celý kreativní tým. Sám říká, že jeho nápady tak musí projít schválením v širším týmu a současně musí být možné je integrovat do hry tak, aby jí to prospělo.

Slavný režisér naznačil, že jeho role bude podobná, jako když spisovatel George R. R. Martin pomohl vymyslet základy světa pro připravovanou hru Elden Ring od studia FromSoftware.

Blomkamp má s týmem spolupracovat dlouhodobě, ale nyní se soustředí na jediný debutový projekt. Přestože jde o multiplayerovou akci, má mít příběhové prvky, kde by mohl zúročit své zkušenosti schopného vypravěče. I když o podrobnostech zatím autoři mlčí, Blomkamp vysvětlil, že i když nemusí jít o příběhovou hru, může těžit ze světa, který pro ni vymyslíte. A to je podle něj ve filmech podobné. Vymyslíte něco mnohem většího, z čehož se jen zlomek objeví na plátně, ale o to přesvědčivěji výsledek působí.

Slavný režisér naznačil, že jeho role bude v tomto smyslu podobná, jako když spisovatel George R. R. Martin pomohl vymyslet základy světa pro připravovanou hru Elden Ring od studia FromSoftware. Hry se podle něj navíc stanou tím, čím byly filmy ve 20. století. Budou dominantní formou zábavy a Blomkamp chce být podle svých slov jejich součástí. Chce mít základnu pro tvorbu her i s ohledem na své zkušenosti s vizuálními efekty a 3D grafikou. Pokud hra uspěje a všechno půjde dobře, chce zůstat ve studiu Gunzilla velmi dlouho.

Blomkamp chválí Control od Remedy

Blomkamp neprozradil víc o nové hře, ale řekl, že nemá žádnou souvislost s jeho předchozími filmy. Naznačil nicméně, že ho stále zajímá téma a zasazení do blízko budoucnosti, a to i esteticky. Sám má přitom podle svých slov rád multiplayerové střílečky. Jako fascinující ale označuje také akci Control od Remedy díky jejímu designovému jazyku, ray tracingu i destrukci. Je to podle něj jako procházet se uměleckým dílem. Zajímavé přitom je, že ve hrách coby tvůrce zjevně vidí svou budoucnosti, nikoli jen momentální rozptýlení nebo dočasnou kratochvíli.

Studio Gunzilla Games má tři týmy v Los Angeles, Frankfurtu nad Mohanem a Kyjevě. Jeho neoznámená hra je ve vývoji pro PC, PS5 a Xbox Series. Firma začala fungovat loni na podzim díky investici ve výši 25 milionů dolarů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru