Resident Evil Re:Verse, Capcom, Re:Verse je další důkaz, že Resident Evil multiplayer nepotřebuje

Re:Verse? Důkaz, že Resident Evil multiplayer nepotřebuje

Kolikrát se musí Capcom přesvědčit, že on-line spin-offy neumí a hráči o ně nestojí?

Zdroj: Capcom
15. 11. 2022
Název: Resident Evil Re:Verse Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 28. 10. 2022

Tohle není recenze. Zdůrazním to pro jistotu raději hned na začátku. Nezašel bych tak daleko, abych tvrdil, že si Resident Evil Re:Verse plnohodnotnou klasickou recenzi nezaslouží. Spíš si myslím, že si já nezasloužím, abych ji psal. Hned to vysvětlím. Od recenze se tak nějak právem očekává, že se její autor pokusí přes veškerou subjektivitu pokud možno spravedlivě zhodnotit výsledný produkt. Povznese se nad své vnitřní já a bude to brát s nadhledem. Já jsem ale zřejmě vyčerpal zbytky ochoty stavět se k podobným pokusům nějak střízlivě a bez nechtěných předsudků.

Otevřeně říkám, že už mě tyhle pokusy a experimenty na milované hororové sérii nebaví.

Capcom to s multiplayerem u série Resident Evil zkouší už hodně dlouho. A možná nejlépe uspěl hned napoprvé s Resident Evil Outbreak z roku 2003 pro PlayStation 2 a jeho pokračováním. Proti volitelné kooperaci v některých tradičních singlových hrách také vlastně nic moc nenamítám. Ale z dalších pokusů na poli on-line multiplayeru za několik posledních let už jsem opravdu unavený. Recenzoval jsem do Levelu týmovou střílečku Resident Evil: Operation Raccoon City od Slant Six Games. Na Hrej.cz jsem hodnotil taktickou akci Umbrella Corps od Capcomu. Před dvěma lety jsme trpěli u Resident Evil: Resistance od NeoBards Entertainment. A teď se stejný tým vrací s Resident Evil Re:Verse.

Otevřeně říkám, že už mě tyhle pokusy a experimenty na milované hororové sérii nebaví. Každá další marná snaha naroubovat hru více hráčů na strašidelnou ságu dopadne snad hůř než ta předchozí. A Resident Evil Re:Verse všemu nasadil korunu svou strastiplnou cestou. Ačkoli je to ta úplně nejobyčejnější střílečka s minimem obsahu, tchajwanští vývojáři ji nedokázali dokončit včas a nevyšla ani společně s Resident Evil Village letos v květnu, jak bylo původně zamýšleno. Podobně jako tomu předtím bylo u remaku Resident Evilu 3, který měl u sebe Resident Evil: Resistance od stejných autorů.

Re:Verse se odkládal, ale nakonec jsme dostali skoro totéž, co už v lednovém testu. Nezajímavou, špatně optimalizovanou, neovladatelnou, nudnou, nevyváženou střílečku, kterou byste mohli mylně považovat za projekt nějakých nadšenců. Vývojáři hráčům naservírovali deathmatch v kulisách Resident Evilu, kde se v rychlých zápasech utkává maximálně šest hráčů bez jakéhokoli hlubšího smyslu, odměny nebo pocitu zadostiučinění. Na výběr máte z šesti známých hrdinů a změnit se můžete po své smrti v závislosti na tom, jak aktivně sbíráte kapsle s viry, v jedno z pěti monster. To vše se přitom odehrává na pouhých dvou mapách – policejní stanici v Racoon City a v domě Bakerových.

Další obsah teprve autoři slibují s dalšími updaty. V tom prvním mají dorazit nové kostýmy, další hrdina a jedna mapa. Já už na to ale čekat nebudu. K Resident Evil Re:Verse jsem se nutil opakovaně vracet, fakt jsem se snažil, ale tahle hra mě opravdu jedině rozčiluje. Na titulu skutečně není skoro co pochválit, tak proč se o to vlastně snažit? Odmítám hledat pozitiva v tom, že je to Resident Evil, nebo že postavy a místa vypadají autenticky. To beru jako povinnost. Re:Verse dorazil pozdě, už teď je v něm problém najít hráče a nebýt podpory cross-playe, čekali byste na spojení donekonečna. Takto si počkáte jen pár minut. Kdo by ho také s podobnou reputací hrál?

Když nic jiného, znovu se potvrdilo, že Capcom a jeho vývojáři naprosto neovládají střílečky, které z nějakého pro mě nepochopitelného důvodu pořád zkoušejí dělat, nebo je minimálně neumí naroubovat na Resident Evil.

Polehčující okolností podle mě není ani bundle s bezesporu povedeným Resident Evil Village. Odmítám argumentaci, že hru jsme dostali zdarma. Naopak. Kdyby byla zdarma, může si ji zahrát každý. Majitelé Village za ni pěkně zaplatili. Pokud tedy NeoBards Entertainment nevěnovali tenhle projekt Capcomu bezplatně. Každopádně ten jej nikde nerozdává. Když nic jiného, znovu se potvrdilo, že Capcom a jeho vývojáři naprosto neovládají on-line střílečky, které z nějakého pro mě nepochopitelného důvodu pořád zkoušejí dělat, nebo je minimálně neumí naroubovat na Resident Evil.

Jestliže si my nezasloužíme lepší hru, nezaslouží si vydavatel žádnou shovívavost. Resident Evil Re:Verse je hloupost, která neměla vzniknout a podobně jako předchozí experimenty spíš poškozuje slavnou značku. Byl bych opravdu nadšený, kdyby se Capcom na takové nápady už jednou provždy vykašlal. Nefunguje to, prokázalo se to opakovaně a už to není třeba znovu zkoušet. Upřímně mě děsí jen skutečnost, že teď se NeoBards Entertainment spojili pro změnu s Konami a mají pro něj vytvořit jinak nadějný Silent Hill f

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru