Deathloop, Bethesda Softworks, Retro akce Deathloop nás v květnu uvězní v časové smyčce

Akce Deathloop nás v květnu uvězní v časové smyčce

Variace Na hromnice o den více od autorů Dishonored hráče donutí spáchat dokonalé vraždy

Zdroj: Bethesda
13. 11. 2020
Název: Deathloop Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 14. 9. 2021

Na základě úniku z novozélandského PlayStation Storu se spekulovalo, že minimálně PS5 verze akce Deathloop od studia Arkane vyjde 21. května. A tuto informaci nakonec Bethesda coby vydavatel skutečně potvrdila. Dočkali jsme se navíc při této příležitosti nového traileru a podrobností, jak se standardní edice bude lišit o deluxe verze.

Termín 21. května neplatí jen pro PS5, ale i PC. Připomínáme, že titul má časovou konzolovou exkluzivitu, takže na dalších platformách se potenciálně může objevit později. Tým vývojářů z Lyonu, který má na kontě Dishonored, nás seznámí s hlavním hrdinou Coltem. Ten je uvězněný v časové smyčce a nucený prožívat stále dokola týž den. S vaší pomocí a s pomocí svých výjimečných schopností a ničivých zbraní ale může tento cyklus přerušit a najít cestu z ostrova Blackreef.

Colt musí zlikvidovat 8 klíčových cílů po celém ostrově dřív, než skončí den a smyčka se opět restartuje. Má se navíc přitom vyhýbat Julianně, která se naopak snaží udržet cyklus za každou cenu v chodu.

V této inovativní first person akci podle autorů party nikdy nekončí a zabíjení také ne. Pro většinu obyvatel ostrova jde o ráj, ale pro Colta je to vězení, ze kterého nemůže uniknout. Aby se mu to povedlo, musí zlikvidovat 8 klíčových cílů po celém ostrově dřív, než skončí den a smyčka se opět restartuje. Má se navíc přitom vyhýbat Julianně, která se naopak snaží udržet cyklus za každou cenu v chodu.

Pokud budete chtít, můžete se dokonce chopit Julianny a proniknout s její pomocí do kampaně jiného hráče, což zní jako skvělá forma asymetrického multiplayeru. Každý cyklus nás má naučit něco nového, opakování je matka moudrosti. Pokaždé musíme zjistit víc, objevit nové cesty, získat další informace a osvojit si nové schopnosti i zbraně. Cvičení dělá mistra. Až nakonec spácháte dokonalou akci.

Deathloop už si můžete v tuto chvíli předobjednat. I ke standardní edici pak dostanete unikátní zbraň nebo skin navíc. Deluxe edice ale nabízí samozřejmě ještě mnohem víc bonusů. Nejen další zbraně a skiny, ale třeba také soundtrack.

Musí říct, že mně se Deathloop velmi líbí. Studiu Arkane věřím, ze hry je poznat jejich rukopis, specifická hratelnost a smysl pro digitální ekosystém, svět, v němž hráč může leccos ovlivnit svými akcemi podobně jako v Dishonored a je autory povzbuzován k experimentování. Ale kromě originálního nápadu a celé premisy se mi zamlouvá i audivizuální zpracování a výrazná stylizace hry. Prostředí je inspirováno Faerskými ostrovy a stylem šedesátých let.

Deathloop byl představen na E3 v roce 2019.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru