Respawn vysílá nejasné signály o osudu Titanfallu

Respawn vysílá nejasné signály o osudu Titanfallu

Komunitní manažer třetí díl vyvrátil. Zástupci studia ale naopak pokračování naznačují

Zdroj: Electronic Arts
24. 9. 2021

Fanoušci série Titanfall už pět let netrpělivě krouží kolem studia Respawn a vysílají signály s dotazy, zda mohou očekávat třetí díl. Ne, že by je práce lidí kolem Jasona Westa a Vince Zampelly za uplynulé roky netěšila – vyšel Apex Legends, Star Wars Jedi: Fallen Order a také VR odbočka série Medal of Honor – značka Titanfall je ale přeci jen to, čím Respawn začal a všichni cítí, že už uzrál čas. Skutečnost je ovšem taková, že se Respawn do pokračování multiplayerové střílečky příliš nehrne, což v uplynulých měsících několikrát komentovali jednotliví zástupci studia. Naposled se na konto budoucnosti Titanfallu vyjádřil komunitní manažer Jason Garza během nedávného streamu (přibližně kolem času 30:40) a byl poměrně rezolutní. „Velké naděje si nedělejte. Už jsem to říkal. Na ničem nepracujeme. Nic nemáme. V plánu máme až příliš jiných her,“ komentoval přímý dotaz na Titanfall 3 a hráči podle komentářů pod streamem neskrývali své zklamání.

Garza na ně ještě několikrát reagoval a snažil se vysvětlit, že jeho mlčení může mít potenciálně souvislost s tím, že nemůže veřejně mluvit o projektech, které ve studiu vznikají. V kombinaci s jeho rezolutním tónem se ale nezdálo, že by mezi nimi měl být právě Titanfall, ať už ve smyslu pokračování, nebo vylepšené verze předchozích dvou dílů. U multiplayerové akce, která je v případě Titanfallu 2 ještě stále tak trochu aktivní, by to zřejmě ani nedávalo smysl, a tak nezbývá než doufat, že se Respawn ke své prvotině vrátí. A zatímco Garza tyto naděje hráčům sebral, zástupci Respawnu se snažili dopad slov komunitního manažera mírnit a vrátili se k onomu neurčitému lákání, že na Titanfall nikdo nezapomněl.

V reakci na citovaný komunitní stream se na oficiální účtech Respawnu na sociálních sítích objevilo krátké prohlášení. „Na rozdíl od toho, o čem někteří lidé mluví, je Titanfall jádrem naší DNA. Kdo ví, co nám budoucnost přinese,“ říkají vývojáři a sklízí značnou pozornost. Nikoliv však vysloveně pozitivní, i když na příspěvek reagují i známé osobnosti v čele s Geoffem Keighleym. Jeho odpověď ale patrně nenaznačuje, že bychom se o Titanfallu 3 měli rázem dozvědět třeba už na udílení cen Game Awards, zvlášť když fanoušci připomínají to nejpodstatnější. I když se zejména druhému dílu dařilo v hodnocení novinářů i hráčů, hra zřejmě kvůli velkému tlaku ze strany zaběhlých sérií Battlefield a Call of Duty nedokázala oslovit dostatečně velké publikum, a jak uvedli sami vývojáři v roce 2017, neprodávala se příliš dobře. Právě tento problém bývá jedním z nejsilnějších argumentů při rozhodování, jestli v nějaké sérii pokračovat, či nikoliv a týkat se to velmi pravděpodobně bude i Titanfallu.

Prohlášení vývojářů tak lze chápat spíše jako snahu o uklidnění situace a pootevření zadních vrátek, kdyby se pohled vedení či vydavatele změnil a do budoucna se chystal směrem k dalšímu dílu vydat. Mnohem pravděpodobnější ale je, že nás Respawn již brzy spraví o pokračování Star Wars Jedi: Fallen Order či úplně jiné hře.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru