Resident Evil: Welcome to Raccoon City, Resident Evil: Welcome to Raccoon City se odkládá

Resident Evil: Welcome to Raccoon City se odkládá

Představitel Weskera slibuje, že se budeme cítit jako ve hře. Dozvíme se o jeho minulosti

Zdroj: Resident Evil: Welcome to Raccoon City
1. 4. 2021
Název: Resident Evil: Welcome to Raccoon City Datum vydání: 2. 12. 2021

Film Resident Evil: Welcome to Raccoon City měl mít premiéru v září, ale odkládá se. Naštěstí jen o pár měsíců. Snímek dorazí 24. listopadu. Snímek režiséra Johannese Robertse jsme na Vortexu opakovaně rozebírali, a proto jen v krátkosti připomeneme, že se jedná o zcela novou hranou adaptaci, která nemá nic společného se starší hollywoodskou sérií, kterou vedl Paul W. S. Anderson a hrála v ní Milla Jovovich.

Weskera Hopper typově přirovnal k agentu Smithovi z Matrixu, ale měl by být plastičtější.

Mezitím se ale občas dozvíme o chystaném projektu něco nového. Herec Tom Hopper, který si střihl roli Alberta Weskera, v rozhovoru pro magazín Collider prozradil, že film opravdu působí jako hra a něco navíc. Domnívá se, že fanoušci budou mít z adaptace radost, ale současně filmaři chtěli udělat postavy o něco realističtější. Weskera Hopper typově přirovnal k agentu Smithovi z Matrixu, ale měl by být plastičtější.

Také o této postavě se prý dozvíme z filmu víc. O tom, jaký byl předtím, než se stal tím, koho známe z her. Z estetického hlediska má ale působit vše maximálně věrně předloze. Jako bychom byli přímo ve hře. Samotný scénář podle Hoppera působí, jako by pocházel z některé z her. A i on tvrdí, jak důležitou roli bude hrát nechvalně proslulé Raccoon City.

Podobu nového filmu podle Robertse výrazně inspiroval remake druhého dílu, který oceňuje za atmosféru i filmové pojetí.

V nedávném rozhovoru pro magazín IGN režisér Johannes Roberts prozradil, že příběh nás vezme zejména do sídla Spencerových a na nechvalně proslulou policejní stanici, přičemž bude kombinovat prvky z prvních dvou her od Capcomu. Podobu nového filmu podle Robertse výrazně inspiroval remake druhého dílu, který oceňuje za atmosféru i filmové pojetí. Nálada remaku prý posloužila jako předloha pro náladu jeho adaptace. Když hru viděl, chtěl, aby jeho dílo bylo podobné.

Roberts znovu zopakoval, že jde o takzvanou origin story, jinými slovy uvidíme, jak to vše začalo. Události budeme sledovat z perspektivy různorodých hrdinů, ale důležitou “postavou” má být samotné Raccoon City. Samotný Roberts říká, že jeho film nemá jednoho hlavního hrdinu, ale celou skupinku, kterou tvoří důvěrně známé postavy jako Chris, Jill, Leon nebo Claire. Filmaři slibují, že novinka bude stejně strašidelná jako ve své doby původní hry.

Více podrobností o filmu najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru