Resident Evil Village, Capcom, Resident Evil Village vydje v květnu i na staré konzole

Resident Evil Village vydje v květnu i na staré konzole

Na PS5 je k dispozici exkluzivní demo. Příští týden proběhne beta multiplayeru Re:Verse

Zdroj: Capcom
22. 1. 2021
Název: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: ,
Datum vydání:
7. 5. 2021
2023 (iOS)

Společnost Capcom oznámila na noční Resident Evil Showcase sérii zajímavých novinek. V první řadě jsme se dozvěděli, že nový díl s podtitulem Village vyjde už 7. května a nakonec dorazí kromě PC a nových konzolí také na PlayStation 4 a Xbox One. Hru půjde zdarma upgradovat na next-gen. Na všech platformách vyjde hra ve stejném termínu.

Vývojáři fanoušky survival hororu příjemně překvapili oznámením, že si atmosféru Village mohou hráči vyzkoušet prostřednictvím speciální demoverze. Takzvané Maiden Demo už je k dispozici na PlayStation Storu a je exkluzivní pro PlayStation 5. Se speciální hrdinkou v hlavní roli se má hráč pokusit uniknout z hradu Dimitrescu.

Obsah hratelné ukázky je nezávislý na plné verzi, ale je samozřejmě zasazený do stejného světa. Producent Peter Fabiano na PlayStation Blogu naznačil, že po dohrání Village tu můžeme objevit zajímavé spojitosti. Původně se mělo jednat o vizuální demonstraci, která umožní zkoumat zmíněný hrad. Ale nakonec se vyvinula až do podoby krátkého hratelného příběhu s vlastními logickými hádankami. Demoverze neobsahuje souboje a další demo pak dorazí na jaře. To už ovšem bude dostupné na všech platformách.

Jak se spekulovalo minulý týden, Capcom představil také nový multiplayerový titul ze světa Resident Evilu. Jmenuje se Re:Verse a bude možné si jej vyzkoušet v rámci uzavřené bety na PS4 a Xboxu One od 27. do 29. ledna. Má se jednat o jednu z připomínek 25. výročí značky. Hra pak bude k dispozici zdarma v rámci Resident Evil Village a budou se v ní utkávat známé postavy z této ságy v bitvách pro šest lidí situovaných do populárních kulis. Kdo nasbírá v pětiminutovém deathmatchi nejvíc bodů, vyhrává.

Do zmíněné bety se můžete zkusit zaregistrovat až do 25. ledna. Zajímavé je, že Resident Evil Re:Verse míří vedle PC jen na staré konzole, i když bude samozřejmě fungovat v rámci zpětné kompatibility také na těch nových.

Pokud jde o samotný Resident Evil Village, určitě se podívejte na čerstvý trailer a první gameplay ukázku. V nové dobrodružství hlavní hrdina Ethan Winters narazí například na obchodníka, u nějž bude možné nakupovat a prodávat věci. Umožní rovněž upravovat zbraně. Titul nabídne také craftování a důležitou roli bude hrát znovu inventář, jehož správa se podobá Resident Evilu 4. Ve srovnání se sedmičkou má hra obsahovat více akce a novinkou bude také větší důraz na blokování útoků nepřátel. Každý přitom bude mít jiný způsob boje.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru