Resident Evil Village, Capcom, Resident Evil Village unikl v pracovní verzi na veřejnost

Resident Evil Village unikl v pracovní verzi na veřejnost

Prozrazeny tím byly všechny detaily ohledně příběhu, jednotlivých postav i celého finále hry

Zdroj: Capcom
14. 12. 2020
Název: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: ,
Datum vydání:
7. 5. 2021
2023 (iOS)

Už když jsme vás v polovině listopadu informovali o úniku dat z Capcomu, bylo nade vši pochybnost zřejmé, že jde o velmi vážný incident. Zástupci japonské společnosti tehdy vydali prohlášení, ve kterém komentovali nejen samotný útok, ale také výši výkupného za odcizená data, které mělo činit 11 milionů dolarů. Zda Capcom s útočníky spolupracoval, či nikoliv, není v tuto chvíli zřejmé, za uplynulý měsíc se ale na internetu objevilo tolik detailů o možných projektech vývojářů, že už na tom pravděpodobně v tuto chvíli nezáleží. Asi nejtěžší ránu po zveřejnění domnělého kalendáře s oznámenými i neoznámenými tituly totiž zasadil Capcomu únik rozpracované verze hry Resident Evil Village, včetně všech detailů o příběhu, motivacích postav i samotném finále. A vzhledem k tomu, že je hra naplánovaná na příští rok, není příliš pravděpodobné, že by měli vývojáři bez odkladu prostor k dalekosáhlým změnám, kterými by mohli na nastalou situaci reagovat.

Vzhledem k tomu, o jak nepříjemnou situaci se jedná, nebudeme dále sdílet žádné detaily, ani vás neodkážeme na zdroj těchto zpráv. Výjimku, byť s upozorněním, činíme pouze v případě screenshotů, které se objevily v průběhu víkendu a vyjma podoby některých nepřátel či postav z nich žádné větší spoilery vyčíst nelze. To však neplatí o přímých informacích o příběhu, které popisují osudy již dříve představených protagonistů a vzhledem k uniklému závěru přináší i rozuzlení a odpovědi na všechny důležité otázky. Skutečnost, že se k nim veřejnost dostala, jde právě ruku v ruce s uniklým buildem hry, který z pochopitelných důvodů není finální, ale jedná se o funkční titul, z něhož ostatně pochází i výše uvedené obrázky a údajně i řada cutscén nebo detailní popis bossů a způsobů, jak je porazit.

Nikdo momentálně nedokáže odpovědět, zda byla rozpracovaná verze Village nalezena ve výše zmiňovaném 1TB balíku dat, nebo proběhl další útok a s tím spojený únik. Ať už jsou ale okolnosti jakékoliv, Capcom teď čelí skutečnému problému a budeme s napětím sledovat, jak se s únikem vyrovná. Není totiž pochyb, že jsou informace věrohodné a připomínáme také, že hra měla podle dřívějších úniků dorazit už v dubnu, byť oficiálně bližší termín vývojáři neuvedli. Nedivili bychom se proto, kdyby byl reakcí naznačovaný odklad vydání a alespoň mírná snaha učinit několik změn, aby byl výsledek pro fanoušky stále překvapením. Ovšem i kdyby nenastal, odvážlivci, kteří si spoilery přečetli, přístup Capcomu k příběhu série chválí a někteří tvrdí, že jejich očekávání jen vzrostlo.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru