Resident Evil 3, Capcom, Resident Evil: Resistance nebude součástí kánonu

Resident Evil: Resistance nebude součástí kánonu

Události on-line hry nelze propojit s existujícím příběhem. Konami dává naději Silent Hillu

28. 1. 2020
Název: Resident Evil 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 3. 4. 2020

I když se experiment v podobně asymetrické akce Resident Evil: Resistance probojoval do remaku Resident Evilu 3, nebude součástí kánonu. Producent hry Peter Fabiano to prozradil v rozhovoru pro Oficiální PlayStation magazín. Podle Capcomu jde jen o zábavný on-line zážitek napojený na svět Resident Evilu. Resistance je zasazený do nám důvěrně známého městečka Raccoon City. Jeho scénáře ale znemožňují podle autorů události zasadit do existující časové osy.

Přesto samozřejmě narazíme na známé tváře. Vybírat si z nich bude moci například takzvaný mastermind, který půjde skupince přeživších nemilosrdně po krku a bere na sebe různou podobu jako v konkurenčním multiplayerovém hororu Dead by Daylight. Najdeme mezi nimi třeba Annette Birkin z Resident Evilu 2. Propojení Resistance s RE3 tak podle Fabiana zůstává čistě tématické a Capcom se prostě rozhodl oba produkty spojit namísto individuálního vydání.

Jako samostatný titul by mohl sklidit obdobnou kritiku jako předním podobné spin-offy: Umbrella Corps z roku 2016 a Resident Evil: Operation Raccoon City z roku 2012.

Dost možná si vydavatel i přes navenek pozitivní slova o skvělém přijetí betaverze uvědomuje, že fanoušci z prototypu nadšením neskákali. A větší šanci tak bude mít coby součást očekávaného remaku než jako samostatný titul, který by mohl sklidit obdobnou kritiku jako předním podobné spin-offy: Umbrella Corps z roku 2016 a Resident Evil: Operation Raccoon City z roku 2012.

Pokud jde o blízkost obou projektů, vidí Fabiano ještě jeden styčný prvek. Resident Evil 3 vydaný na Západě s podtitulem Nemesis je v Japonsku známý jako Biohazard 3: Last Escape. “Oba tituly mají postavy, které se snaží uniknout, takže to tématicky dává smysl. Chtěli jsme také přijmout výzvu vybudovat on-line hru zasazenou do vesmíru Resident Evilu,” doplnil.

Už dříve přitom Capcom hájil myšlenku Project Resistance s tím, že fanoušci sice chtějí víc klasických survival hororů, ale vydavatel nechce, aby značka začala stagnovat, a proto musí s jejími žánry víc experimentovat ve snaze najít něco nového, co hráče rovněž zaujme, i když to třeba zpočátku zpochybňují.

Resident Evil 3 vyjde i s módem Resistance 3. dubna na PC, PS4 a Xboxu One. Ze hry naopak zmizí režim The Mercenaries – Operation: Mad Jackal, jak už jsme vás dříve informovali. Project Resistance jsme v říjnu vyzkoušeli ve streamu.

Konami: Nasloucháme fanouškům

A pokud před Capcomem a Resident Evilem dáváte přednost Silent Hillu od Konami, máme pro vás ještě jednu zajímavou zprávu. Zástupce Konami pro magazín PCGamesN v návaznosti na nedávné spekulace o dvou nových vyvíjených dílech prohlásil, že naslouchají fanouškům a zvažují způsoby, jak nabídnout nové pokračování. V tuto chvíli ale firma nemohla nic potvrdit, takže zmiňované spekulace zůstávají spekulacemi. Minimálně to ale naznačuje nějaký zájem ze strany majitele práv. Faktem ale je, že takto už se v minulosti Konami vyjadřovalo a nelze to brát nijak závazně.

Vedle informací o dvou nových hrách, které před pár dny přinesl insider AestheticGamer, stojí za připomenutí, že dvorní výtvarník hororové série Masahiro Ito začátkem ledna napsal na Twitteru, že pracuje na nové hře a že doufá, že nebude zrušena, což fanoušci chápali jako narážku na P.T. a Silent Hills. Obě zprávy spolu mohou nějak souviset, ale přirozeně také nemusí. Musíme se nechat překvapit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru