Resident Evil 4 (remake), Capcom, Resident Evil 4 VR Mode vyjde už za pár dní

Resident Evil 4 VR Mode vyjde už za pár dní

Vývojáři lákají na intenzivní zážitek a intuitivní hratelnost. K dispozici bude i demo

Zdroj: Capcom
30. 11. 2023
Název: Resident Evil 4 (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: ,
Datum vydání:
24. 3. 2023
2023 (iOS)
24. 3. 2023 (PC, Xbox Series S | X, PlayStation 5, PlayStation 4)

Remake Resident Evil 4 vyšel letos v březnu, dočkal se vřelého přijetí v recenzích i od hráčů a vývojáři z Capcomu o hru dále vydatně pečovali. Krátce po vydání dorazil režim The Mercenaries, v září došlo na příběhové DLC Separate Ways s Adou Wong v hlavní roli a vyhlížel se očekávaný VR Mode pro PlayStation VR2. Ten si mohli už v létě vyzkoušet návštěvníci Tokyo Games Show a nakonec se jeho vydání přece jen dočkají všichni ostatní ještě letos. Vlastně už příští týden, konkrétně 8. prosince 2023.

„Toto bezplatné DLC přináší novou úroveň ponoření do hlavního příběhu Resident Evil 4 s využitím jedinečných možností PlayStation VR2,“ napsal na blogu PlayStationu PR manažer Capcomu Kyle Burleson. „V režimu VR se ponoříte do herního světa a budete čelit šíleným vesničanům, obrovským nestvůrám a soubojům s Leonovou ultimátní nemesis s takovou intenzitou, kterou nelze na obyčejné obrazovce zažít,“ doplnil. Režim má vedle skvělé vizuální stránky nabídnout i 3D zvuk, který ještě více umocní celkový dojem, a tak budou mít hráči pocit, jako by hrou procházeli osobně. Na VR Mode pracovali titíž zkušení vývojáři, kteří již do virtuální reality přenesli předcházející Resident Evil 7 a Resident Evil Village, a využili při tom nejnovějších technologií.

Všechny zbraně mají být detailně vyvedeny a doplněný co nejvěrnějším ovládáním, ovladače Sense navíc nabídnout haptickou odezvu, která je pro každou zbraň unikátní. „V kombinaci s intuitivním pocitem při míření a střelbě je zážitek z boje ve VR ještě intenzivnější než kdykoli předtím,“ uvádí pak na vlně očekávaného proma Burleson. Své k tomu řekli i game director Keisuke Jamakava a producent Masato Kumazawa, kteří se nemohou dočkat, až hráči zbrusu nový zážitek okusí. VR Mode je pro majitele hry zdarma, ale vyzkoušet si jej budou moci i ti, kteří hru vůbec nevlastní, a to díky demu, které bude rovněž k dispozici od 8. prosince. V něm vývojáři nabídnou možnost okusit začátek hry a třeba je tak nalákat k jejímu pořízení.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru