Resident Evil 4, Capcom, Resident Evil 4 VR a další novinky pro Oculus Quest a Rift

Resident Evil 4 VR a další novinky pro Oculus Quest a Rift

Na Oculus Gaming Showcase se prezentovala celá řada her, které potěší fanoušky VR

Zdroj: Capcom
22. 4. 2021

Společnost Oculus v noci na dnešek na své vlastní akci představila podrobnosti k nedávno oznámené VR verzi survival hororu Resident Evil 4. Hra míří exkluzivně na headset Quest 2 a vyjde ještě letos. Jak už víme, budeme na rozdíl od originálu sledovat akci z first person perspektivy. S předměty a zbraněmi půjde manipulovat jako se skutečnými objekty a konkrétně zbraně bude možné měnit jako ve skutečnosti, namísto toho, aby je člověk přepínal někde v menu. Nově také půjde uchopit do každé ruky jednu zbraň.

Autoři připravili řadu možností, jak se ve hře pohybovat od plynulé chůze až po teleportování. Základ hry zůstal samozřejmě stejný a i na pohled se novinka nijak zvlášť neodchýlila od originálu. Vývojáři ale vylepšili přes 4500 textur a hru nyní pohání Unreal Engine 4. Všechny pohyby tým věrně přenesl do nové verze a veškeré cut scény budou prezentované v původní podobě. Titul je výsledkem spolupráce Capcomu, Oculus Game Studios a vývojářů z týmu Armature Studio.

Na akci Oculus Gaming Showcase se ale prezentovala i celá řada dalších her. Cloudhead Games nás v létě vezmou na divoký západ v Pistol Whip: Smoke & Thunder. Westernovou akci si užijí majitelé headsetů Quest i Rift. Akce Warhammer 40,000: Battle Sister se dočkala multiplayerového updatu. V létě vyjde Lone Echo II pro Rift (a Quest spojený s PC skrze Oculus Link či Air Link). ILMxLAB přiblížili další část Star Wars: Tales From the Galaxy’s Edge. Nejde ale o jediné Hvězdné války ve virtuální realitě. Na Quest, PSVR i SteamVR už příští týden vyjde Star Wars Pinball VR, konkrétně 29. dubna.

Schell Games ukázali další upoutávku na svou špiónskou logickou únikovou hru I Expect You To Die 2. Novinka s podtitulem The Spy and the Liar přinese pochopitelně nové mise i výzvy a vyjde ještě letos na Quest i Rift.Ve VR si ale také zasportujeme. Giles Goddard a Chuhai Labs představili duchovního nástupce 1080° Snowboarding z Nintenda 64. Carve Snowboarding vyjde na Quest letos v létě a k našemu dovádění na sněhu nám bude hrát přes 60 skladeb.

Autoři Arizona Sunshine ze studia Vertigo Games se znovu připomněli s novou hrou After the Fall. Kooperativní FPS pro čtyři hráče vyjde letos v létě na Rift i Quest. VR horor Wraith: The Oblivion – Afterlife zasazený do vesmíru World of Darkness právě vychází pro Quest i Rift a kromě toho se chystá i na PSVR. Jde o titul od studia Fast Travel Games. The Climb 2 od Cryteku se dočkal nového updatu a rozšíření Freestyle Expansion Pack. Celkem nabídne 12 nových levelů ve dvou balíčcích. Novinky míří i do akčního hororu The Walking Dead: Saints & Sinners od Skydance Interactive. Update Aftershocks nabídne nový bezplatný obsah a vyjde už 20. května.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru