Rennsport, Competition Company, Rennsport chce vyzvat na souboj realistické simulátory

Rennsport chce vyzvat na souboj realistické simulátory

Nová závodní hra na Unreal Enginu 5 doufá, že se zalíbí obyčejným hráčům i esportovcům

Zdroj: Competition Company
15. 7. 2022
Název: Rennsport Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

O přízeň hráčů se uchází nový závodní titul Rennsport, který už pár měsíců o sobě občas dává vědět, ale zatím se vyhýbal větší pozornosti mainstreamových médií. Jedná se o simulaci od studia Competition Company a pohání ji Unreal Engine 5. Autoři slibují ultra realistické závodění, které má být ale současně přístupné každému. Lákají zejména na moderní technologii, fyziku a spolupráci s odborníky z oboru.

Rennsport se má zaměřit také na esport, hra je proto od počátku vyvíjena tak, aby dokázala uspokojit specifické potřeby těch nejlepších virtuálních závodníků. Vývojáři rovněž chtějí dát komunitě šikovné nástroje, s jejichž pomocí může sama vytvářet a vylepšovat další obsah. Myslí rovněž na podporu virtuální reality, bez níž se už podle autorů žádná vážně míněná simulace neobejde.

Samozřejmostí by mělo být i střídání počasí i dne a noci. Ve hře samozřejmě budou figurovat reálné vozy známých automobilek i oblíbené okruhy. Už v alfaverzi se objevily modely od BMW nebo Porsche a slavný Hockenheimring. Výsledná nabídka by ale měla být mnohem širší. Do virtuální garáže chystají vývojáři kromě současných kousků také futuristická auta i historické vozy.

Zatím jen na PC. V létě proběhne první test

Na projektu pracuje skupina polských a německých vývojářů, ale pomocníky mají i v dalších zemích světa a ti se na něm podílí na dálku. Na hře spolupracuje třeba Adam Goldberg, který dřív figuroval v roli výkonného producenta u závodů Forza Motorsport 7. Jádro týmu má v tuto chvíli asi 40 lidí.

Rennsport by měl vyjít koncem příštího roku, ale ještě letos v létě by si první šťastlivci mohli hru vyzkoušet v uzavřené betě. Registrace ale zatím nejsou k dispozici. Na jaře pak prý bude přístupný veřejný betatest. V tuto chvíli míří novinka jen na PC a o dalších platformách zatím autoři nemluví. Základ hry by měl být k dispozici zdarma v rámci modelu free-to-start, ale za další moduly a obsah už bude třeba zaplatit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru