Alan Wake Remastered, Epic Games, Remedy oficiálně oznamují remaster hry Alan Wake

Remedy oficiálně oznamují remaster hry Alan Wake

Vylepšená verze oblíbeného thrilleru dorazí i na PlayStation. Mění model hlavního hrdiny

Zdroj: Remedy Entertainment
7. 9. 2021

Vývojáři z finského studia Remedy oficiálně oznamují návrat thrilleru Alan Wake. Jak už se spekulovalo o víkendu, chystá se remasterovaná verze, která dorazí na Epic Games Store, Xbox a poprvé ve své historii také na PlayStation. Informaci potvrzuje designér Sam Lake ve svém blogu a zmiňuje, že práce na Alan Wake Remastered jsou téměř dokončeny. Potvrzuje se rovněž partnerství se společností Epic Games, díky čemuž bude hra dostupná exkluzivně ve zmiňovaném digitálním obchodě. Datum vydání Sam Lake nepotvrdil, ale obecně mluví o podzimu, což by mohlo odpovídat výše vzpomínanému úniku z tchajwanského obchodu, na základě kterého se můžeme domnívat, že hra bude k dispozici už začátkem října.

„S radostí vám mohu oznámit, že v době psaní tohoto článku se hra Alan Wake Remastered blíží ke svému dokončení,“ uvádí Lake na fanouškovském webu The Sudden Stop založeném v roce 2012. Jde o poměrně netradiční místo k oznámení jakékoliv hry, Lake a celé Remedy tím ale patrně chtějí demonstrovat sounáležitost a náklonnost vůči komunitě, která na vylepšenou verzi hry čeká uplynulou dekádu. „Tohle je pro vás. Alan Wake vyšel před více než 11 lety a za tu dobu jste nám znovu a znovu říkali, jak moc máte rádi tuhle hru, příběh, postavy a celý lore,“ potvrzuje pak domněnku o velkém fanouškovském servisu Lake. „Na tom nám velmi záleží, protože i my tuto hru milujeme. Já ji miluji,“ dodává designér. Vyzdvihuje ale, že setrvalé ujišťování obou táborů, že je o hru stále velký zájem, bylo hybnou silou, proč remaster vůbec vzniká. Dále Lake vzpomíná na poměrně obtížný vývoj, dle jeho slov možná až marnotratné spojení hororu, humoru a nadpřirozeného tajemna a také o části vlastní osobnosti, kterou do hry promítnul. To všechno vede k radostné novině a možnosti uvést hru na nové generaci konzolí, včetně PlayStationu, kam hra nemohla kvůli vydavatelské smlouvě s Microsoftem.

Co se týče vylepšení, bližší informace se máme dozvědět již brzy – stále je tedy ve hře čtvrteční PlayStation Showcase – Lake ale potvrdil, že se nic nemění na jádru hry a příběhu. Jde tudíž skutečně o remaster, nikdo si pojmy neplete, který by však vzhledem ke stáří hry mohl výsledek změnit poměrně výrazně. „Vizuální stránka, včetně modelu postavy samotného Alana a filmových záběrů, byla aktualizována a vylepšena technologiemi nové generace,“ uzavírá designér. V závěr už pouze potvrzuje, že hra dorazí na obě generace PlayStationu a Xboxu spolu s PC verzí na podzim a doufá, že si hru všichni hráči užijí – ať už půjde o další setkání se starým přítelem, nebo úplně první zkušenost.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru