Alan Wake 2, Epic Games, Remedy chtějí vydávat novou hru každý rok

Remedy chtějí vydávat novou hru každý rok

Příští rok vyjde Alan Wake 2, pak Vanguard a na cestě je ještě Max Payne, Condor a Heron

Zdroj: Remedy Entertainment
31. 10. 2022
Název: Alan Wake 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 27. 10. 2023

Díky poslední finanční zprávě finského studia Remedy Entertainment jsme měli opět možnost trochu nahlédnout do kuchyně tohoto týmu. Výkonný ředitel Tero Virtala ujistil, že na hře Alan Wake 2 se naplno pracuje a vyjde v příštím roce. Zbývá na ní ještě hodně práce, ale autoři zjevně věří, že vše je na dobré cestě. Pokračuje také testování a zpětná vazba je podle Virtaly povzbuzující. Je si prý jistý, že vydají vynikající hru.

Jde ale jen o jeden z mnoha projektů, na kterých se v Remedy pracuje. Dalšími jsou remaky prvních dvou her ze série Max Payne, na kterých v tuto chvíli dělá menší tým. Odložena byla multiplayerová kooperativní hra dosud označovaná jako Vanguard. Tým, který na ní pracuje, by se měl výrazně rozrůst v příštím roce.

Pokračování hry Alan Wake bude pohánět proprietární Northlight Engine a půjde o pravý survival horor, prohlásil Sam Lake.

A pak jsou tu dva další projekty napojené na Control a jeho vesmír – Condor a Heron. Ten první by měl opět sázet na multiplayer, ale nachází se teprve ve fázi prototypování. Už nyní ale údajně působí zábavně. Tero Virtala říká, že studio chce, aby jeho autoři měli dostatek času pracovat na důležitých prvcích designu a finalizovat klíčové pilíře, než se posunou do další fáze.

Heron se nachází ve fázi konceptu a zatím se mu zjevně věnuje jen pár lidí. Celkově Remedy usilují o to posílat na trh alespoň jednu hru ročně mezi lety 2023 a 2025. Což působí dojmem, že napřesrok nás skutečně čeká Alan Wake 2 a další rok pak Vanguard.

Na Vanguardu se pracuje už od roku 2018. Loni v prosinci autoři oznámili, že hru vydají společně s Tencentem. Condor vydají 505 Games a stejně tak nejspíš i Heron. Remaky Max Paynea vyjdou ve spolupráci s Rockstar Games. A konečně Alan Wake 2 vydávají Epic Games. Oznámen byl oficiálně na akci The Game Awards 2021 po letech spekulací. Bude jej pohánět proprietární Northlight Engine a půjde o pravý survival horor, prohlásil Sam Lake. Autoři ale zůstanou věrní 3rd person kameře.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru