Remastery či remaky prvních dvou Falloutů se neplánují

Remastery či remaky prvních dvou Falloutů se neplánují

Todd Howard si myslí, že je lepší nechat tyto hry být. Jsou to okouzlující klasiky, říká

Zdroj: Bethesda
19. 6. 2024

Ačkoliv by se mohlo zdát, že všechno související se sérií Fallout by mělo s odkazem na úspěch seriálové adaptace našlápnuto k úspěchu, Bethesda nepostupuje překotně. Jednak se Todd Howard v rozhovoru s youtuberem vystupujícím pod přezdívkou MrMattyPlays vyjádřil v tom smyslu, že necítí tlak a Fallout 5 rozhodně nechtějí uspěchat a jednak přidal i názor na možné remaky či remastery prvních dvou dílů série. Pokud jste z nějakého důvodu čekali, že by se k nim mohla Bethesda vrátit a obléci je do moderního kabátku, pak jste zřejmě čekali marně.

Todd Howard ve zmíněném rozhovoru uvedl, že se podle něj jedná o klasiky, které mají své kouzlo, a je proto lepší nechat je v takovém stavu, v jakém před mnoha lety vyšly. Howard se ale v podobně odmítavém duchu vyjádřil i k možným portům Falloutu 1 a Falloutu 2 pro konzole a přidal i vysvětlení. „Všechno je možné, ale zabralo by to delší čas, a my musíme rozhodovat, jestli ho chceme v tuto chvíli investovat, nebo zda není aktuální verze pro PC tou nejlepší,“ řekl Howard. Dodal na konci, že nejlepším způsobem jak si Fallout 1 a 2 zahrát, je usednout k počítači a popadnut myš s klávesnicí.

Protože se ale Todd Howard pohybuje v prostoru videoher delší dobu, možnost portů či předělávek nakonec zcela neodmítnul. Neříkat ne je základ podobných vyjádření, přesto si ale Howard neumí představit, že by na takové projekty mělo dojít. „Myslím, že se mi líbí, když si lidé užívají hru v původním duchu,“ uzavřel téma jeden z nejvlivnějších mužů Bethesdy. A co vy, jste s tímto vysvětlením a přístupem spokojeni, nebo byste si přeci jen rádi vylepšenou verzi legendárních RPG zahráli?

Nahlásit chybu v článku

10

Napsat komentář

Další články
Nahoru