Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaing Remastered, Activision, Remaster Modern Warfare 2 si zahrajete jen na PS4

Remaster Modern Warfare 2 si zahrajete jen na PS4

Na Xbox a PC dorazí hra až za měsíc. Mluví se také o vylepšené verzi Modern Warfare 3

Zdroj: Activision
1. 4. 2020
Název: Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaing Remastered Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 31. 3. 2020

Spekulace o blížícím se vydání remasterované kampaně Call of Duty: Modern Warfare 2 z roku 2009 byly pravdivé. Německý PlayStation Store vinou chyby nabízel po krátkou chvíli hru ke koupi už během pondělku, odhaleno tím ale bylo vedle cenovky 25 eur také datum vydání – 31. března – což se ve včerejších večerních hodinách skutečně potvrdilo. Překvapením nicméně zůstává, že je očekávaný remaster v tuto chvíli dostupný pouze na konzoli PlayStation 4 a nic se na tom nezmění až do 30. dubna. K dlouhé měsíční exkluzivitě se přitom Activision uchyluje bez ohledu na ostrou kritiku, která přišla v souvislosti s aktuálním dílem Call of Duty po oznámení, že pro hráče na PlayStationu 4 bude po dobu jednoho roku exkluzivní survival mód v rámci režimu Spec Ops. Na druhou stranu dohoda společností Sony a Activision trvá od roku 2015 a spíš než samotná exkluzivita je překvapivá délka trvání a její uplatnění za aktuální situace.

Vedle vydání remasteru, který skutečně obsahuje pouze kampaň a nenabízí multiplayer ani režim Spec Ops, aby nedošlo ke tříštění komunity, získávají hráči na PlayStationu 4 zcela zdarma tematický balíček skinů a dalších doplňků pro použití v multiplayeru aktuálního Modern Warfare nebo v battle royale režimu Warzone. Jde o postavu Simona „Ghosta“ Rileyho, skin na útočnou pušku i pistoli, přívěšek v podobě potápěčských ploutví, dokončovací pohyb, hlášku „Stay frosty“, Ghostův herní emblém a ikonu s tématem Modern Warfare. Možná až na samotnou postavu Ghosta s výbavou z mise The Only Easy Day… Was Yesterday tedy nejde o nic vysloveně nepostradatelného, přesto se k tomuto obsahu dostanou hráči na Xboxu One a PC jedině tehdy, pokud si hru předobjednají.

Dáme-li stranou úvahy na téma závadnost námětu notoricky známého úseku Modern Warfare 2, stala se letištní mise důvodem, proč se remaster momentálně neprodává na ruském PlayStationu Store.

Co se týče změn v samotné hře, vývojáři ze studia Beenox obohatili původní dílo autorů z Infinity Ward o textury ve vyšším rozlišení a pokročilejší audio. Výsledkem tak má být podle Activisionu nezapomenutelný zážitek z ikonického blockbusteru a příběhu, který podle vydavatele označovala tehdejší kritika za jeden z nejlepších v historii. Zahraniční média však nezapomínají na kontroverzní misi No Russian, která po dlouhých 11 letech opět budí emoce. Dáme-li stranou úvahy na téma závadnost námětu notoricky známého úseku Modern Warfare 2, stala se letištní mise s největší pravděpodobnosti důvodem, proč se remaster momentálně neprodává na ruském PlayStationu Store. Rozhodnutí zřejmě učinila samotná Sony – stejně jako v případě aktuálního dílu série – protože Activision v souvislosti s verzí pro Xbox One a PC tvrdí, že se bude v Rusku prodávat od 30. dubna obvyklým způsobem. Nezmiňuje však, jestli hra bude misi No Russian obsahovat, nebo dojde k jejímu vyjmutí či nabídce přeskočení, jako se před lety stalo s ruskou PC verzí.

Zdroj: Activision

Poslední informací, která se na konto remasterů Modern Warfare začala objevovat už před několika dny, je zmínka o dokončení trilogie a vydání i třetího dílu. Už v závěru minulého týdne o Modern Warfare 3 mluvil insider TheGamingRevolution, jenž dříve přinášel informace o sérii Call of Duty, které se nakonec potvrdily. Na svém Twitteru uvedl, že se má na remasteru MW 3 pracovat už nějakou dobu a sám je zvědavý, kdy a jakým způsobem dojde na vydání.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru