Half-Life 2, Valve Corporation, Remaster Half-Life 2 vzniká se souhlasem Valve

Remaster Half-Life 2 vzniká se souhlasem Valve

Pracuje na něm autor podobné modifikace z roku 2015. Remasterovány budou i přídavky

Zdroj: Valve
2. 8. 2021
Název: Half-Life 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 16. 11. 2004

Koncem června zveřejnil zakladatel portálu SteamDB Pavel Djundik zápis z databáze Steamu, který odkazoval na remasterovanou kolekci legendární hry Half-Life 2. Na první pohled se mohlo zdát, že se ke hře vrátili sami lidé z Valve a v souvislosti s opojením, které přinesla hra Half-Life: Alyx, se ke slavné sérii vrací v rychlém sledu znovu. Jak ale fanoušci už před měsícem zjistili, za vývojem remasteru stojí autor modifikací Filip Victor, který už navíc v roce 2015 uvedl své dílo Half-Life 2: Update, které plnilo roli právě takového remasteru. Původně také web SteamDB informoval, že remasterovaná kolekce vzniká bez jakékoliv účasti Valve, podle insidera Tylera McVickera, který se na dění ve společnosti Gabea Newella věnuje, to ale není pravda a Valve dalo projektu své požehnání.

„Mohu potvrdit legitimnost tohoto projektu a fakt, že na něm pracuje tým autorů Half-Life 2: Update. Jde o remaster Half-Life 2 a jeho epizod, vzniká se souhlasem Valve,“ napsal McVicker na svůj Twitter. Přidává také informaci, že by mohla být modifikace dostupná již brzy, momentálně pro ni ale není k dispozici žádný veřejný profil na Steamu. Informace, se kterými nakládá SteamDB, jsou tedy pouze vytažené z databáze a na další potvrzení musí fanoušci počkat.

Vzhledem ke spojitosti se zmiňovanou modifikací Update se ale dá očekávat, že se i Remastered Collection ponese ve stejném duchu a nabídne hráčům stejně pečlivě vylepšené doplňující epizody, které součástí modifikace nebyly. Hráči se mohou s největší pravděpodobností těšit nejen na vylepšenou grafiku, ale také nový systém světla, opravu mnoha chyb, podporu HDR, částicové efekty, vylepšenou mlhu a také komentář od známých youtuberů z Half-Life scény. Modifikace by měla být pochopitelně k dispozici zdarma všem majitelům hry a neměla by nic měnit na hratelnosti či příběhu slavné střílečky.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru