Fatal Frame: Maiden of Black Water, Koei Tecmo, Nintendo, Remaster Fatal Frame nabídne i bonusovou postavu

Remaster Fatal Frame nabídne i bonusovou postavu

Autoři přidají fotografický mód a nové kostýmy, na které se můžete podívat v naší galerii

21. 9. 2021
Název: Fatal Frame: Maiden of Black Water Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 28. 10. 2021

Dlouholetý producent Fatal Frame Keisuke Kikuči prozradil v rozhovoru pro japonský magazín Famitsu pár drobností o remasteru survival hororu Fatal Frame: Maiden of Black Water. Znovu připomněl, že vylepšená verze přichází na trh při příležitosti blížícího se 20. výročí vydání prvního dílu. Originál vyšel v prosinci 2001 na PlayStation 2 a později se dostal také na Xbox. Pochvaluje si také pozitivní zpětnou vazbu od fanoušků na oznámení remasteru hry, která původně vyšla jen na Wii U v roce 2014 a dosud se jedná o poslední příspěvek do této strašidelné duchařské ságy.

Famitsu zajímalo, zda autoři zvažovali, že vylepší jiný díl, anebo třeba rovnou celou kolekci. Kikuči to ale vyloučil s tím, že se chtěli soustředit na ten nejnovější počin. Kikuči také prozradil, že během uplynulých let opakovaně v týmu diskutovali o možném pokračování, ale žádný z těchto nápadů se nezhmotnil. Vývojáři také podle něj chtěli, aby si původní exkluzivitu mohlo tentokrát zahrát co nejvíc lidí, a proto míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch.

Hadříky, děvčata a fotorežim

Jenom verze pro Switch se ale bude moci pochlubit tím, že bude fungovat podobně jako verze pro Wii U, pokud jde o ovládání samotné kamery. Obraz totiž bude možné v tu chvíli sledovat na displeji jako v hledáčku. Originál obsahoval také endgame obsah, speciální příběh s Ayane ze série Dead or Alive, na které dělá také společnost Koei Tecmo. Kikuči ujistil, že tato kapitola ve hře zůstane a odemkne se po dokončení hlavního příběhu.

Úplnou novinkou je oblíbený fotomód. Kikuči poznamenal, že jde o trend a do jejich série se tématicky skvěle hodí. Všiml si prý už coby producent série Atelier, jak si díky tomuto režimu hráči užijí postavy a jejich kostýmy. Fanoušci na funkci skvěle reagují a Kikuči si pomyslel, že je to něco co by se pro Fatal Frame hodilo. Díky režimu je možné pořídit zajímavé, strašidelné, ale také legrační fotky.

Kikuči připomněl, že hra obsahuje rovněž nové kostýmy. Chtěl podle svých slov, aby v ní něco nového našli i ti, kdo už ji hráli. Na novinky ze šatníku se ostatně můžete podívat v galerii. Měli byste se na ně podívat… Pokud jde o grafická vylepšení, zmínil, že autoři zvýšili rozlišení a zapracovali na oblastech, jako jsou stíny, nasvícení nebo voda, která v příběhu hraje zvlášť důležitou roli. Kikuči přitom naznačil, že se můžeme těšit i na další vylepšení, ale na podrobnosti si podle něj musíme počkat.

Už dřív autor Fatal Frame prohlásil, že vylepšený titul může vést k úplně novému dílu. Pokud si remaster povede dobře, autoři doufají v pokračování. Více podrobností o remasteru Fatal Frame: Maiden of Black Water najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru