Polda 2 remástr, Zima Software, Remaster adventury Polda 2 žádá o peníze na Hithitu

Remaster adventury Polda 2 žádá o peníze na Hithitu

Autoři prosí fanoušky o 600 tisíc korun. Pokud vyberou víc, může se obsah dokonce rozšířit

Zdroj: Zima Software
5. 9. 2022
Název: Polda 2 remástr Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 12. 12. 2023

Po obrovském úspěchu Poldy 7, který v crowdfundingové kampani na Hithitu vybral od fanoušků skoro 1,5 milionu korun, se o přízeň hráčů uchází remaster Poldy 2. Originál vyšel v roce 1999 a vývojáři mu chtějí dopřát modernější podobu. “Vzhledem k tomu, že druhý díl této série vznikal již před více jak 20 lety, rozhodli jsme se ho obléknout do nového kabátku a předělat ho do současné grafiky. Původní Polda 2 byl vytvořen v rozlišení 640×480. Poldu 2 remástr bychom chtěli udělat v širokoúhlém 4K rozlišení,” lákají autoři v kampani na Hithitu.

Tým by rád vybral 600 tisíc korun. V době psaní této novinky má remaster Poldy 2 na kontě něco přes 50 tisíc korun přibližně od 30 podporovatelů. Do konce kampaně přitom zbývá 44 dní. Druhý díl si autoři nevybrali náhodou. Do poslední hry do lokace Muzeum her umístili právě kousek z Poldy 2. “Avšak těch několik pozadí, které jsme tam umístili, jsme překreslili do vysokého rozlišení,” připomínají.

„Pokud se nám povede vybrat částku 750 000 Kč, chtěli bychom do Poldy 2 přidat krátké intermezzo o tom, jak se Pankrác stal soukromým detektivem.“

“Na základě ohlasů ukázky remástru v Poldovi 7, jsme se rozhodli, zkusit hru zremástrovat celou, akorát nám chybí finance a žádáme vás touto cestou o pomoc,” vzkázal tým na Facebooku. “Náš cíl je samozřejmě vybrat peníze na předělání celého Poldy 2 do moderního grafického hávu. Je to opravdu spousta práce a je potřeba překreslit každé jednotlivé pozadí a všechny animace v podstatě udělat znovu. Příběh tedy zůstane stejný a stejný zůstane i dabing. Co se změní, je hlavně grafický vzhled celé hry, bude širokoúhlý a ve vysokém rozlišení 4K,” lákají vývojáři.

Stanovili si ale dva milníky, které mohou přispěvatelé pokořit. “Pokud se nám povede vybrat částku 750 000 Kč, chtěli bychom do Poldy 2 přidat krátké intermezzo o tom, jak se Pankrác stal soukromým detektivem. Půjde v podstatě o krátkou adventurku o velikosti zhruba 5-7 pozadí. Události tohoto intermezza budou přímo navazovat tam, kde původní Polda 2 skončil, tedy v balónu, který odlétá z Barbielandu a končit bude přesně tam, kde začíná Polda 3, tedy v kanceláři soukromého detektiva Pankráce. Tento hratelný epilog se spustí po dohrání Poldy 2, avšak půjde z menu pustit i samostatně,” popisuje tým.

“Pokud se nám povede vybrat částku 850 000 Kč, chtěli bychom také zmodernizovat veškerou hudbu do moderního kabátku. Když se tenkrát Polda 2 dělal, možnosti elektronické hudby nebyly zdaleka tak velké jako dnes. Nástroje nezněly extra věrohodně. A to bychom právě chtěli změnit. Předělat hudbu, ovšem tak, že základní melodie samozřejmě zůstanou, změní se mírně aranže a vše bude znít mnohem přirozeněji,” naznačují autoři.

Bez ohledu na to, zda se to povede, kampaň samozřejmě běží. “Připravili jsme pro vás spoustu krásných odměn. Budeme rádi, když nás podpoříte,” dodává. Podpořit lze autory částkou už od 100 korun. Na digitální verzi remasteru se můžete těšit od 349 korun. Součástí odměn jsou ale také plakáty, skleničky, triko, nášivka, artbook, pizza party s autory, dabing vlastní postavy nebo soška. Záleží jen na vaší štědrosti. Nejvyšší příhoz stojí skoro 50 tisíc korun.

Na konzole nejspíš nedorazí

Remaster Poldy 2 míří na Windows, Mac, iOS a Android. Na mobily ale hra dorazí přibližně s půlročním zpožděním. Pokud jde o konzole, říkají autoři, že se ještě nerozhodli, ale raději s porty nemáme počítat. “S touto možností tedy raději nepočítejte. Jako nejreálnější kandidát se nám zatím jeví Nintendo Switch. Jediné, co víme jistě, že hra nebude na Sony PlayStation,” upozorňují. Předem také varují, že limitovaná a bigbox edice je určena jen pro přispěvatele a nebude k dispozici po skončení kampaně.

Už teď ale vývojáři říkají, že když bude o remaster Poldy 2 zájem, může dojít na další díly. Kromě toho jsme se dozvěděli, že Polda 7 ve verzi pro Mac už je skoro hotový a velmi brzy bude k dispozici. Mobilní verze ma vyjít začátkem příštího roku.

Nahlásit chybu v článku

21

Napsat komentář

Další články
Nahoru