Trackmania (2020), Ubisoft, Remake Trackmanie Nations bude zdarma i za peníze

Remake Trackmanie Nations bude zdarma i za peníze

Nový díl nabídne tři edice: free-to-play verzi a dvě za předplatné. Ty budou mít více funkcí

Zdroj: Nadeo
28. 5. 2020
Název: Trackmania (2020) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 7. 2020

Francouzské studio Nadeo nás koncem února potěšilo zprávou, že série Trackmania se vrací s remakem Nations. V dubnu nás vývojáři upozornili, že namísto 5. května hra vyjde 1. července. Stále ale zbývalo odpovědět jednu velmi důležitou otázku: “Bude hra zdarma?” Leccos tomu nasvědčovalo, koneckonců i původní Nations byly zdarma, ale jistotu jsme dosud neměli. V posledním příspěvku na oficiálním webu autoři konečně vysvětlují, jak bude platební model přesně fungovat.

Nová Trackmania nabídne tři různé balíčky pojmenované Starter Access, Standard Access a Club Access. Všechny přitom najdete v obchodě Uplay a na Epic Games Storu. Starter Access, jak už název může napovědět, bude k dispozici zdarma a má oslovit převážně úplné nováčky. Standard a Club Access jsou zaměřené na zkušenější hráče, kteří plánují obsah také tvořit a sdílet. Co přesně tedy v rámci jednotlivých stupňů obdržíte?

V bezplatné verzi si sice vytvořenou trať budete moci uložit, ale když vytvoříte novou a uložíte ji, přepíšete tím tu původní.

Díky základní verzi můžete závodit sami i v multiplayeru v oficiálních kampaních, na 25 tratích a získáváte medaile a rekordy v regionálních žebříčcích. Hráči budou moci okusit výtvory ostatních fanoušků nebo se zapojit do mezinárodní ligy. K dispozici budou mít jen omezené editory. Kupříkladu vytvořenou trať sice budete moci uložit, ale když vytvoříte novou a uložíte ji, přepíšete tím tu původní. To nebude nic pro ostřílené veterány.

Standardní přístup už bude placený a roční předplatné přijde na 10 dolarů. Nad rámec bezplatného obsahu tu bude k dispozici více výtvorů od hráčů a plný přístup k editoru tratí i replayů. Hráči se mohou zúčastnit denních soutěží a různých výzev.

Na samém vrcholu celého řetězce je takzvaný klubový přístup. Roční předplatné bude stát 30 dolarů, za tři roky pak zaplatíte 60 dolarů. Club Access samozřejmě zahrnuje všechny výše zmíněné výhody a navíc nabízí možnost připojit se k oblíbeným klubům a získat exkluzivní obsah a aktivity. Patřit mezi ně mají zvláštní kampaně, tréninkové tratě nebo soutěže. Předplatitelé mohou založit také svůj vlastní klub, v němž mohou sdílet kreace a organizovat akce. Mohou se účastnit soutěže Open Grand League a zkusit se kvalifikovat do Trackmania Grand League.

Samotní autoři přirovnávají svůj model předplatného ke sportovním licencím. Jejich “federace” vám pomůže soutěžit, trénovat, pořádat akce a udržovat celou infrastrukturu v chodu výměnou za váš příspěvek. Na oplátku hra neobsahuje žádné mikrotransakce, v Trackmanii si nebudete kupovat skiny ani žádné speciální předměty. Přístup k nim vám zprostředkují výhradně zmíněné kluby.

Do novinky prý autoři přidali nenápadná, ale důležitá vylepšení hratelnosti, která lidem umožní se snáze zlepšovat.

Novou Trackmanii jsme si důkladně představili už v minulých článcích, proto zrekapitulujeme jen to nejdůležitější. I když vychází z Nations, tohoto podtitulu se zbavila a autoři o ní mluví jako o rebootu nebo restartu celé série a má jít o nový začátek pro celou značku. Hra míří jen na PC a stejně jako v předchozích dílech i v novince budeme závodit, ale také tvořit vlastní tratě, které můžete sdílet s ostatními. Titul se dočká lepší průběžné podpory, nových stavebních dílů a v neposlední řadě samozřejmě také vylepšené grafiky. Součástí hry bude rovněž nový kompetitivní systém, který má podpořit esportové aktivity.

Vlastní novince zůstane chytlavé jednoduché ovládání. Hra se má pravidelně rozrůstat o nový obsah, který bude rozšiřovat základní kampaň, a tvorbu tratí mají zase podpořit nové povrchy a speciální bloky, které budou modifikovat chování aut. Každý den se ve hře budou pořádat oficiální soutěže a mezinárodní ligy. Do novinky prý autoři přidali nenápadná, ale důležitá vylepšení hratelnosti, která lidem umožní se snáze zlepšovat. Když se kupříkladu budeme respawnovat na nejbližším checkpointu, uchováme si nyní svou původní rychlost.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru