Resident Evil 3, Capcom, Remake Resident Evilu 3 má vyjít příští rok

Remake Resident Evilu 3 má vyjít příští rok

Tvrdí to stejný zdroj, který odhalil Elden Ring ještě před oznámením na E3

22. 11. 2019
Název: Resident Evil 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 3. 4. 2020

Držte si klobouky, budeme spekulovat. Je nutné předem upozornit, že se pouštíme na tenký led dohadů a neověřených informací. Remake Resident Evilu 3: Nemesis má podle YouTube kanálu Spawn Wave dorazit už příští rok. Capcom přitom jeho vývoj dosud nepotvrdil. Důležité je přitom zdůraznit, že ze stejného zdroje jsme se ale v předstihu dozvěděli například první informace o hře Elden Ring od studia FromSoftware.

Remake má být stejně důkladný jako v případě druhého dílu, ovšem podrobnostmi zdroj šetří. Spekuluje se, že by Capcom mohl hru odhalit při příležitosti akce The Game Awards, ale to lze prohlásit na adresu většiny vytoužených projektů. Pravdou nicméně je, že vydavatel nikdy nevyloučil, že by se do remaku mohl pustit. “Recyklace” obsahu mu není cizí, fanoušky by nepochybně hra v RE Enginu potěšila a z úst jednotlivých vývojářů už tu a tam zazněly nějaké náznaky, že by se k titulu s chutí vrátili.

Vylepšená dvojka navíc zaznamenala začátkem obrovský úspěch u kritiky i u hráčů. Prodalo se přes 4,7 milionu kopií. Magazín Video Games Chronicle pak doplňuje, že podobné informace o remaku má také z několika různých zdrojů. Autoři by navíc mohli využít zkušenosti načerpané během vývoje remaku dvojky a proces uspíšit.

Sága Resident Evil se má rozrůst také o mutiplayerový spin-off nazvaný prozatím Project Resistance. Právě v jeho uzavřené betě se přitom v říjnu objevil easter egg odkazující k třetímu dílu hororové sériey. Šlo konkrétně o hudbu z tohoto dílu a lidé doufali, že tak Capcom naznačuje případný remake. Producent remaku Resident Evilu 2 dokonce už v lednu naznačil, že v rozhodování vydavateli pomůže, pokud fanoušci projeví hlasitě svůj názor.

Resident Evil 3, Capcom, Remake Resident Evilu 3 má vyjít příští rok

Resident Evil 3: Nemesis

Původní Resident Evil 3 vyšel v roce 1999 na původním PlayStationu, v roce 2000 na PC a na Dreamcastu a v roce 2003 dorazil na GameCube. Hlavní hrdinkou je Jill Valentine a příběh se odehrává ve stejné době jako druhý díl. Naším úkolem je uniknout z Raccoon City. Volby, které v průběhu hry učiníme, ovlivní příběh a jeho konec. Hra používala stejný engine jako předchozí tituly a původně se mělo jednat o spin-off s jiným hrdinou. Resident Evil 3 byl ve své době velmi dobře přijat.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru