Prince of Persia: The Sands of Time Remake, Ubisoft, Remake Prince of Persia byl odložen na neurčito

Remake Prince of Persia byl odložen na neurčito

Za lepším výsledkem nás pohání vášeň hráčů, reaguje zřejmě Ubisoft na kritiku fanoušků

Zdroj: Ubisoft
5. 2. 2021

Závěr týdne rámuje jedno velké překvapení. Vývojáři z Ubisoftu před krátkou chvíli informovali, že očekávaný remake Prince of Persia: The Sands of Time odkládají na neurčito. Jde už o druhý posun data vydání – poprvé se termín měnil z ledna na březen – aktuální změna však působí mnohem závažněji. Zdá se totiž, že Ubisoft neodolal tlaku rozhořčených fanoušků a vzkaz, kterým dnešní zprávu doplňuje, naznačuje snahu přepracovat kritizované části. Už od oznámení loni v září jí byla zejména grafická prezentace, která na první pohled nepůsobí příliš lichotivě, bez ohledu na pozdější vysvětlení, že jde o záměr, aby se remake příliš nevzdálil původní hře.

„Od chvíle, kdy jsme Prince of Persia: The Sands of Time Remake v září oznámili, zaznamenali jsme od vás směrem k milované sérii vlnu reakcí. Je to váš zápal a podpora, která pohání vývojářské týmy, aby vytvářely ty nejlepší hry,“ píše se ve vzkazu, který se objevil na sociálních sítích. Vývojáři z Ubisoftu Mumbai a Pune pak vysvětlují, že se rozhodli vydání odložit na pozdější termín, aby mohli doručit remake, který zůstává věrný originálu, ale bude moderní optikou působit dostatečně svěže. Jde tudíž o nepřímé potvrzení, že kritiky stran vizuální stránky a animací přišlo Ubisoftu opravdu hodně a nedivili bychom se, kdyby v průběhu roku dorazily obrázky či videa ze hry, která loni představený titul příliš připomínat nebude.

„Rozumíme, že je tahle zpráva překvapivá, i nadále vás ale budeme informovat o vývoji hry a v mezičase vám všem děkujeme za setrvalou podporu,“ uzavírají vzkaz lidé z Ubisoftu. Konkrétně je pod ním podepsán „tým vývojářů“, který byl rovněž terčem kritiky, až se ho musela centrála Ubisoftu zastat. Ani jedna z dvojice indických poboček totiž dosud vlastní projekt nevedla, na což hráči v rozpacích poukazovali. Alespoň částečně je však uklidnila slova původního autora Prince of Persia Jordana Mechnera, který se rovněž postavil za vývojáře a potvrdil, že jde o věrnou předělávku, která navíc bude doplněna o klasiku z roku 1989.

Tak uvidíme, kolik z těchto plánů do vydání vydrží…

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru