Remake Prince of Persia byl odložen na neurčito

Za lepším výsledkem nás pohání vášeň hráčů, reaguje zřejmě Ubisoft na kritiku fanoušků

Zdroj: Ubisoft
5. 2. 2021

Závěr týdne rámuje jedno velké překvapení. Vývojáři z Ubisoftu před krátkou chvíli informovali, že očekávaný remake Prince of Persia: The Sands of Time odkládají na neurčito. Jde už o druhý posun data vydání – poprvé se termín měnil z ledna na březen – aktuální změna však působí mnohem závažněji. Zdá se totiž, že Ubisoft neodolal tlaku rozhořčených fanoušků a vzkaz, kterým dnešní zprávu doplňuje, naznačuje snahu přepracovat kritizované části. Už od oznámení loni v září jí byla zejména grafická prezentace, která na první pohled nepůsobí příliš lichotivě, bez ohledu na pozdější vysvětlení, že jde o záměr, aby se remake příliš nevzdálil původní hře.

„Od chvíle, kdy jsme Prince of Persia: The Sands of Time Remake v září oznámili, zaznamenali jsme od vás směrem k milované sérii vlnu reakcí. Je to váš zápal a podpora, která pohání vývojářské týmy, aby vytvářely ty nejlepší hry,“ píše se ve vzkazu, který se objevil na sociálních sítích. Vývojáři z Ubisoftu Mumbai a Pune pak vysvětlují, že se rozhodli vydání odložit na pozdější termín, aby mohli doručit remake, který zůstává věrný originálu, ale bude moderní optikou působit dostatečně svěže. Jde tudíž o nepřímé potvrzení, že kritiky stran vizuální stránky a animací přišlo Ubisoftu opravdu hodně a nedivili bychom se, kdyby v průběhu roku dorazily obrázky či videa ze hry, která loni představený titul příliš připomínat nebude.

„Rozumíme, že je tahle zpráva překvapivá, i nadále vás ale budeme informovat o vývoji hry a v mezičase vám všem děkujeme za setrvalou podporu,“ uzavírají vzkaz lidé z Ubisoftu. Konkrétně je pod ním podepsán „tým vývojářů“, který byl rovněž terčem kritiky, až se ho musela centrála Ubisoftu zastat. Ani jedna z dvojice indických poboček totiž dosud vlastní projekt nevedla, na což hráči v rozpacích poukazovali. Alespoň částečně je však uklidnila slova původního autora Prince of Persia Jordana Mechnera, který se rovněž postavil za vývojáře a potvrdil, že jde o věrnou předělávku, která navíc bude doplněna o klasiku z roku 1989.

Tak uvidíme, kolik z těchto plánů do vydání vydrží…

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru