Remake Mystu vyjde příští týden na PC, Macu a Xboxu

Remake Mystu vyjde příští týden na PC, Macu a Xboxu

Hra byla exkluzivní pro Oculus Quest. Vývojáři z Cyan Studios ale připravili ne-VR verzi

Zdroj: Cyan Worlds
19. 8. 2021

Na konci loňského roku se mohli majitelé obou generací VR headsetu Oculus Quest potěšit z remaku slavné adventury Myst od vývojářů z amerického studia Cyan. VR verze titulu, který sehrál významnou roli v etablování CD-ROMu, působila lákavě a nakonec si odnášela uspokojivá hodnocení, hra však byla zatížena exkluzivitou pro zmiňované headsety a pro mnoho hráčů i samotným přesunem do virtuální reality. Už příští týden se ale budou moci fanoušci pustit do hraní ne-VR verze, kterou studio připravilo a uvede ji 26. srpna na Macu – kde hra v roce 1993 debutovala, dále na PC a v neposlední řadě také na Xboxu. To navíc otevřelo možnost k uzavření bližšího partnerství s Microsoftem a Myst tak od dne svého uvedení doplní nabídku Game Passu.

„Myst je plný nové grafiky, zvuků, interakcí a pro ty, kdo hru důvěrně znají, přichází také náhodně rozmístěné hádanky,“ říkají vývojáři. Upozorňují také, že Myst bude poprvé v historii možné hrát v mnoha různých jazycích díky lokalizovanému rozhraní, včetně titulků k dialogům a dalšímu hernímu kontextu. Pokud byste se ale ptali na češtinu či slovenštinu, musíte si bohužel nechat zajít chuť. „Do hry jsme zabudovali také řadu prvků přístupnosti, které pomáhají při hraní,“ řekli vývojáři a je rozhodně příjemné sledovat v tomto ohledu postupně se zvyšující standard. Jak bude hra vypadat, se můžete podívat v novém traileru, který byl u příležitosti blížícího se vydání placaté verze zveřejněn, v porovnání s grafikou z Questu ale nevidíme příliš velký posun, takže rozdíly budou patrně jen v detailech.

Co se týče hry jako takové, vžijete se do role němého a nepojmenovaného protagonisty, který nalezne magickou knihu Myst, která ho teleportuje na stejnojmenný ostrov. Z něj zdánlivě nevede žádná cesta, což se stane hlavním problémem a zápletkou celé hry. Abyste se dostali domů, musíte prozkoumat celý ostrov, vyřešit zmiňované hádanky, případně se vydat do ještě vzdálenějších světů a řešit úkoly tam. S přihlédnutím k hodnocení VR verze, v nichž se média s fanoušky shodovala na věrném zpracování vůči předloze, je těžké hru nedoporučit komukoliv, kdo má rád adventury a zahrnutí do Game Passu tohle pobídnout ještě umocňuje. Samozřejmostí je pak hraní PC/Mac verze s VR headsetem podle vašich potřeb a možností.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru