Remake Mafie se o měsíc odkládá

Namísto v srpnu vyjde až v září. Podívejte se na krátký klip z prvního gameplay videa

Zdroj: 2K
7. 7. 2020
Název hry: Mafia: Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 9. 2020 Platformy: , , Žánr:

Obavy fanoušků se bohužel naplnily. Společnost 2K odložila kvůli problémům způsobeným koronavirem vydání remaku Mafia: Definitive Edition. Hra samotná stejně jako kompletní trilogie bude v prodeji až 25. září. Původně měla vylepšená verze dorazit na trh už 28. srpna.

Na oplátku jsme se dočkali alespoň krátkého videa ze samotné hry, který nás láká na 22. července, kdy remake konečně uvidíme v akci v rámci plnohodnotné gameplay ukázky, kterou svým komentářem doprovodí šéf projektu Haden Blackman.

Spekulace se bohužel potvrdily

O možné odkladu remaku se opakovaně spekulovalo. Důvod byla například zrušená premiéra naplánovaného gameplay videa, které se mělo objevit v prezentaci IGN, nebo skutečnost, že se teprve v těchto dnech nahrává český dabing. I když nevíme, kolik přesně práce na něm zbývá, objevovaly se názory, že to autoři nemusí stihnout. Odklad dabingu by určitě mohl být způsoben právě i jmenovaným důsledky pandemie.

Vývojáři uvedli, že i když plánovali vydat hru koncem srpna, dokončení prací se stávalo čím dál náročnější vzhledem k probíhající globální pandemii COVID-19. “Poslední věcí, kterou jsme chtěli, bylo dělat jakékoliv kompromisy z hlediska kvality,” vzkázali fanouškům v oficiálním vyjádření.

„Ceníme si vaší trpělivosti a pochopení, zatímco se snažíme z Mafia: Definitive Edition udělat ten nejlepší možný zážitek pro všechny fanoušky po celém světě.“

“Už od samého začátku pro nás byla práce na tomto projektu vášní,” uvedli autoři s tím, že mnoho z nich se podílelo na na původní Mafii a všichni jsou oddaní tomu vytvořit moderní verzi hodnou této nestárnoucí klasiky. “Ceníme si vaší trpělivosti a pochopení, zatímco se snažíme z Mafia: Definitive Edition udělat ten nejlepší možný zážitek pro všechny fanoušky po celém světě,” napsal tým Hangar 13.

I proto se autoři rozhodli ukázat 22. července první gameplay, aby zklamání fanouškům trochu vynahradili. V závěru svého vzkazu pak tým Hangar 13 poděkoval komunitě za podporu a pozornost, kterou věnovali dosavadním oznámením i dalším dílům. Hlavu vzhůru, lepší odložená hra než nedodělaná.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru