Mafia: Definitive Edition, 2K Games, Remake Mafie bude zřejmě dabovat i Petr Rychlý

Remake Mafie bude zřejmě dabovat i Petr Rychlý

Svou účast potvrdil na Instagramu. Kvůli zrušené prezentaci hry se ale hráči obávají odkladu

Zdroj: 2K Games
15. 6. 2020
Název: Mafia: Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 9. 2020

O víkendu se hráči během vysílání PC Gaming Show dočkali slibovaného traileru z připravovaného remaku Mafie. Ačkoliv nešlo o ukázku z vlastního hraní, necelou minutu dlouhé video nabízí dostatek zajímavých detailů, z nichž jsme některé rozebrali v samostatném videu a o dalších se zejména v Česku a na Slovensku živě debatovalo v komentářích a na sociálních sítích. Jedním z témat byl samozřejmě i český dabing, který už dříve slíbili sami vývojáři a potvrdila jej i společnost Cenega, která hru v České republice distribuuje. Stále však panují nejasnosti kolem hereckého obsazení a dosavadní informace – byť některými z dabérů již přímo potvrzené – nelze považovat za oficiální. Stejně jako v případě možného obsazení Libora Hrušky, o kterém jsme vás informovali v minulém týdnu, tak musíme přistupovat i k potvrzení spolupráce s Petrem Rychlým, jenž v původní hře ztvárnil roli Tommyho parťáka Paulieho.

Zdrojem aktuálních zpráv jsou fanoušci hry, kteří se během víkendu ptali herce na Instagramu. Poděkování za tip míří do našeho Discordu, kde se objevilo hned několik screenshotů z přímé komunikace s Petrem Rychlým, který nejdříve trochu zdráhavě, ale následně poměrně otevřeně naznačil, že se na dabingu bude podílet. „Ano, měl bych nadabovat Mafii, ale nevím, jestli [vývojáři] trochu nezměnili postavy,“ říká Petr Rychlý v odpovědi na jeden z dotazů. V dalším pak vyjadřuje milé překvapení, kolik podobných dotazů v nedávné době dostal a svou účast znovu potvrzuje: „Jsem mile překvapen, kolik hráčů se mne ptá. Netušil jsem, jak může být má postava populární. Ano, budu ji znovu dabovat.“ O potvrzené této zprávy jsme tedy požádali zástupce Cenegy a čekáme na vyjádření.

Zdroj: Vlastní

Pokud bychom se však měli přesunout k dalším bodům diskuze, která kolem Mafie od sobotní noci panuje, pak se musíme pozastavit u nečekaného vyškrtnutí ukázky hry z programu festivalu Summer of Gaming od IGN. Už dnes jsme měli v podání vývojářů ze studia Hangar 13 sledovat, jak se očekávaný remake hraje, když se ale podíváte na upravený program nyní, remake Mafie v něm již nefiguruje. Redaktoři IGN ani vývojáři dosud neposkytli žádné vyjádření, z pochopitelných důvodů se proto začínají vynořovat pochybnosti, zda je hra skutečně připravená k vydání na konci srpna a jestli nedojde k odkladu. V tuto chvíli se ale nelze opřít o nic jiného, než o dřívější informace a v úvodu zmiňovaný trailer, který přinejmenším cutscény prezentuje ve velmi obstojném světle. A pokud vás zajímají další detaily a rozdíly oproti původní hře od Illusion Softworks, nabízíme následující porovnávací video, které zahrnuje snímky na stejné či obdobné scény z obou her.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru