Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, Lucasfilm Games, Remake Knights of the Old Republic vzniká v Aspyru, říká Schreier

Schreier: Remake Knights of the Old Republic dělá Aspyr

Spekulace začínají zapadat do sebe. Kdy se dočkáme oficiálního potvrzení a představení?

Zdroj: Electronic Arts
21. 4. 2021

Na konci letošního ledna přišel B.O.B. the Podcast s informací, že je ve vývoji nová hra ze série Star Wars: Knight of the Old Republic. Navazoval tím na vyjádření novináře Jasona Schreiera z loňského roku, který novou hru naznačil na portále Resetera a dodal, že by hráči zřejmě neuhodli, kdo na ní pracuje. I když nebylo úplně jasné, zda je řeč o dalším pokračování, nebo předělávce některého z předchozích dílů, začalo se o několik dní později mluvit o studiu Aspyr, které se v únoru stalo součástí Embracer Group. Tisková zpráva uváděla, že se v Aspyru pracuje na významné hře, jejíž ambice podtrhuje vysoký rozpočet 70 milionů dolarů a o necelé tři měsíce později tu máme další náznak, které zmiňovaný novinář sám označuje za potvrzení.

Jason Schreier v podcastu MinnMax Show mluvil převážně o své nové knize Press Reset, dotazy se ale točily obecně kolem jeho práce a jednotlivých her, o nichž mluvil v uplynulých týdnech a měsících. Na Knights of the Old Republic přitom došlo hned zkraje rozhovoru a Jason Schreier potvrdil, že jde o pravdivou informaci a hra skutečně vzniká. Až v samotném závěru ale poprvé uvedl výše uvedené spekulace, že na hře pracuje Aspyr: „Mohu v zásadě potvrdit, že společnost Aspyr Media, která pracovala na různých portech Knights of the Old Republic, dělá remake.“ Znamenalo by to, že texaská společnost naváže na svou zkušenost z let 2012, 2013 a 2015, kdy se postupně podepsala pod porty prvního a druhého dílu zmiňované série na Mac, iOS a Linux.

Už v únoru jsme také poukazovali na to, že se Aspyr dramaticky rozrůstá ze 140 zaměstnanců na ještě větší tým a platí to i na konci dubna. Momentálně stále hledá 14 nových zaměstnanců, mezi kterými nechybí designéři soubojů, programátoři umělé inteligence, ale také manažeři testovacího oddělení. Aspyr obecně zve zájemce k vývoji hry s bohatým a pohlcujícím světem, v němž se hráči budou potýkat nejen s obyčejnými nepřáteli, ale také s většími bossy. Skrze inzeráty společnost rovněž potvrzuje, že vznikající hra je akční RPG, což odpovídá konceptu Knights of the Old Republic a jde jen o další část poměrně jasně se rýsující mozaiky.

Jen s oznámením to zatím nevidíme tak žhavě, jak se může z dosti silných vyjádření Jasona Schreiera zdát. Hra je nepochybně ve fázi rozpracovanosti, ale pokud se stále ještě řeší otázky jako je umělá inteligence nebo právě popisovaný souboj, je pravděpodobné, že vývojáři rozhodně nekončí. A sami určitě vnímáte aktuální situaci kolem některých velkých titulů, které to s příliš brzkým oznámením přehnaly a doplatily na to…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru