Dead Space (remake), Electronic Arts, Remake Dead Space může vyjít už příští rok

Remake Dead Space může vyjít už příští rok

Ještě letos se prý snad dočkáme dalších informací. EA je z přijetí nadšená. Češtinu neslibují

Zdroj: EA
6. 8. 2021
Název: Dead Space (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 27. 1. 2023

Nedávno oznámený remake sci-fi hororu Dead Space udělal většině fanoušků radost. Obavy ale vzbuzoval termín hry. Respektive skutečnost, že jej EA v prvním teaseru neuvedla a ani následně vývojáři toto téma nijak nekomentovali. Všeobecně se mělo za to, že to nejspíš naznačuje skutečnost, že jde o projekt vzdálenější budoucnosti, kde ještě není vydavatel připraven ani naznačit přibližný termín či rok.

Nicméně Jeff Grubb z magazínu VentureBeat tvrdí, že titul může vyjít už koncem příštího roku, pokud vše půjde podle plánu. Vzhledem k tomu, že před oficiálním oznámením správně předpověděl příchod samotného remaku i to, kdo na něm pracuje, nelze jeho zdroje brát na lehkou váhu. Samotný Grubb upozorňuje, že ve videoherním odvětví může snadno dojít k nějakým potížím, které si vynutí odklad projektu, a pokusil se také získat vyjádření Electronic Arts.

Mohli bychom se údajně dočkat traileru, který se objeví na YouTube, nebo účasti na akci The Game Awards v prosinci.

Nicméně mluvčí jen zopakoval, že žádné datum neuvedli a ke spekulacím nemají co dodat. “Ale jsme rádi, že lidé jsou ze hry nadšení,” dodal. Protože hra údajně vyjde až v okně do konce fiskálního roku 2023 očekává Grubb, že se objeví ve finanční zprávě příští rok. Do té doby ale o remaku ještě pravděpodobně uslyšíme, myslí si. EA prý plánuje ukázat z Dead Space víc do konce tohoto roku. Mohli bychom se údajně dočkat traileru, který se objeví na YouTube, nebo účasti na akci The Game Awards v prosinci.

Při té příležitosti by také Electronic Arts mohli naznačit datum vydání. Ačkoli samotný Grubb podotýká, že aktuální trend spíš velí nechávat marketing až na závěr a zveřejnit přesný termín až těsně před vydáním. Jedním z důvodů je samozřejmě i koronavirus, kvůli němuž se už tak špatné plány stanovují ještě hůř. Dalším je pak skutečnost, že se ukazuje, že se hry prodávají velmi dobře, i když zákazníci na odhalení data musí čekat až do poslední chvíle.

Dead Space byl jeden z nejžádanějších titulů, možná hned po Skate.

Remake Dead Space od EA Motive na enginu Frostbite si pochvaluje i vedení EA. V rámci řešení posledních finančních výsledků jsme se sice nedozvěděli nic super konkrétního, ale společnost se tématu přeci jen dotkla. Šéf EA Andrew Wilson prohlásil, že v tuto chvíli toho nemůže říct o mnoho víc, než už zaznělo.

“Co mohu říct, je, že je to jedna z nejlepších her našeho portfolia. Byla tu mimořádná poptávka po tom, abychom ji přinesli zpátky pro stávající hráče a novou generaci hráčů,” uvedl Wilson s tím, že jsou rádi, že se vrací a časem budou moci prozradit víc. Zdůraznil ovšem, že šlo o jeden z nejžádanějších titulů, možná hned po Skate, jehož návrat EA také oznámili. A reakce fanoušků na toto oznámení byla podle něj velice pozitivní. Ostatně EA si pochvalují i přijetí už vydané vylepšené trilogie Mass Effect, jejíž prodeje prý překonaly očekávání firmy.

Podle mých informací od oficiálního českého distributora EA češtinu neslíbili

Mimochodem, možná jste na internetu zaznamenali informaci, že remake bude mít české titulky. Ostatně měla je i původní hra a opakovaně jste se nás na to ptali. Nicméně musím vás alespoň prozatím zklamat. Podle mých informací od oficiálního českého distributora EA češtinu neslíbili. Nevylučuje to samozřejmě, že na ni nakonec dojde, ale v tuto chvíli jde spíš o odhad některých prodejců, než jasný fakt.

I my chápeme, že naději na překlad vám dává existence starší češtiny. Ta ale sama o sobě nic negarantuje. U remaku není dřívější lokalizace žádnou zárukou. Už proto, že zatím ani neznáme rozsah plánovaných změn. Jak moc se zasáhne do scénáře a zda půjde z toho původního, pokud jde o překlad, vůbec vycházet, anebo se budou dialogy víc přepisovat. Nicméně naděje umírá poslední.

Spoustu dalších podrobností o hře samotné najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru