Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, Lucasfilm Games, Ředitel Saberu potvrzuje, že remake KOTORu žije

Ředitel Saberu potvrzuje, že remake KOTORu žije

Oddělení společnosti od Embraceru nemělo na vývoj vliv. Žádné další detaily ale neznáme

Zdroj: Saber Interactive
3. 4. 2024

V polovině března došlo v rámci restrukturalizace Embraceru k prodeji velké části větve Saber Interactive včetně dílčích studií, značek a rozpracovaných projektů. Krátce po oznámení prodeje pak provozní ředitel Saberu Tim Willits potvrdil, že Saber nadále pracuje na hrách Warhammer 40,000: Space Marine 2, John Carpenter’s Toxic Commando a Jurassic Park: Survival, informaci na Twitteru ale nepodal tak, že jde o definitivum, takže ve vývoji jsou nepochybně i další tituly. Fanoušci se proto obratem ptali, jak to vypadá s očekávaným remakem Star Wars: Knights of the Old Republic, který byl oznámen už v roce 2021, ale konkrétních informací se fanouškům nedostává. Tehdy odpověď nedostali, to se však mění s oficiálním prohlášením generálního ředitele Saberu Matthewa Karcha, který potvrzuje, že projekt je stále živý a pracuje se na něm.

Karch se na konto remaku KOTORu vyjádřil v rozhovoru pro magazín IGN. Nejprve potvrdil, že po rozchodu s Embracerem zůstal KOTOR Saberu a že se nic nemění na jeho statusu hry ve vývoji. „Je zřejmé a očividné, že na tom stále pracujeme. Médii to prošlo už několikrát. Mohu říct, že hra je na tom dobře, je živá a my jsme odhodlaní zajistit, že překonáme očekávání hráčů,“ řekl Karch. Nepřidal žádné další detaily, například o možném termínu vydání, to už se ale patrně pojí s tím, že situace kolem hry není zrovna růžová.

Můžeme připomenout, že před tím, než vývoj přešel k Saberu, titul vznikal ve studiu Aspyr, kde však postupně došlo k pozastavení vývoje na neurčito. Právě ochota Saberu podílet se na vývoji projektu ale měla vést k restartu, což po informacích od Jasona Schreiera a dalších insiderech vývojáři oficiálně potvrdili. Dá se však očekávat, že hra v tuhle chvíli není ve fázi, kdy bychom o ní mohli mluvit jako o takové, která v dohledné době vyjde a jediné, co zbývá, je pouze naděje v návaznosti na Karchovo prohlášení, že se alespoň prozatím na KOTORu pracuje.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru