Red Dead Redemption, Rockstar Games, Red Dead Redemption zřejmě přichází na PC

Red Dead Redemption zřejmě přichází na PC

V souborech Rockstaru se objevila zmínka o PC verzi, dokonce s propagačním textem

Zdroj: Rockstar Games
13. 5. 2024
Název: Red Dead Redemption Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:
Datum vydání:
18. 5. 2010
17. 8. 2023 (Switch, PlayStation 4)

První díl westernového opusu Red Dead Redemption od Rockstaru minulý rok zamířil v lehce upravené verzi na nové platformy v podobě na PlayStation 4 a Nintendo Switch. Ačkoli většina hráčů a fanoušků vyhlížela spíše remaster, pro mnohé byl mnohem větším zklamáním fakt, že opět nedošlo na vydání na PC. Společnost o této verzi nijak nemluvila ani ji nenaznačovala, ale nyní se zdá, že by se přece jen hráči na PC mohli po mnoha letech dočkat.

S informací přišel uživatel s přezdívkou Tez2, jenž je v komunitě kolem her od Rockstaru velice dobře znám svými nálezy, poznatky a informacemi. Tentokrát sdílel text, který je anotací právě Red Dead Redemption, přičemž ji ovšem v tomto případě doplňuje poměrně jasné sdělení o dostupnosti na PC hlásající „now playable on PC“. Tez2 vysvětlil, že text našel v textových řetězcích v launcheru, které Rockstar využívá k propagaci svých titulů. Podle tohoto znění by se hráči měli dočkat samotné hry Red Dead Redemption, ale také samostatného zombie rozšíření Undead Nightmare z roku 2010.

Hráči snící o možnosti si jednoho dne plnohodnotně zahrát první Red Dead Redemption na PC se tak s největší pravděpodobností mohou začít radovat, otázkou ovšem zůstává, v jaké podobě jim bude hra nadělena. Půjde o pouhý port, nebo se titul na nové platformě dočká větší péče? Na tyto otázky bude ale patrně muset odpovědět až Rockstar.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru