Red Dead Redemption 2, Rockstar Games, Red Dead Redemption 2 hraje na Steamu jen 28 tisíc lidí

Red Dead Redemption 2 hraje na Steamu jen 28 tisíc lidí

Včerejší spuštění rekordy netrhalo. Hit od Rockstaru se neprobojoval ani do první desítky

6. 12. 2019
Název: Red Dead Redemption 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2018

Událostí včerejšího dne bylo pro spoustu hráčů vydání Red Dead Redemption 2 na Steamu. Ačkoliv nešlo o premiérové uvedení PC verze – ta vyšla už 5. listopadu na Epic Games Store, resp. Rockstar Launcheru, spoustu hráčů podle svých předchozích reakcí čekalo až na tento moment, aby se do hry pustili vůbec poprvé. Ať už ve smyslu zachování ucelené knihovny her, nebo z nejrůznějších dalších důvodů, vyplývajících zejména z nechuti k fungování zmiňovaného obchodu Epic Games. Ve skutečnosti ale na lámání žádných rekordů nedošlo a na Steamu se v prvním dni pustilo do Red Dead Redemption jen necelých 30 tisíc hráčů. Ti si navíc v recenzích přímo na produktové stránce stěžují na nutné propojení s launcherem od Rockstaru, ovšem nikoliv kvůli samotnému principu, ale jednoduše proto, že launcher ne vždycky digitální licenci ze Steamu akceptuje. V horších případech se tak RDR 2 hráčům vůbec nespustí, a ti se ve snaze systém popostrčit pokouší od obou platforem odhlašovat a obratem znovu přihlašovat.

Co se týče zmiňovaného počtu hráčů, v tuto chvíli se počítadlo na webu Steamcharts zastavilo na hodnotě 28374 hráčích s tím, že samozřejmě v průběhu uplynulých hodin postupně vzrůstá. Ani to ale zatím nestačí, aby se Red Dead Redemption 2 – podotýkáme v den svého uvedení – dostal do žebříčku 10 nejhranějších titulů, který momentálně uzavírá Team Fortress 2 s necelými padesáti tisíci aktivními hráči. Za pozornost jistě stojí, že GTA V zaujímá se svými 115 tisíci páté místo a dalece tak svého westernového bratříčka překonává, což je samozřejmě dáno i mnoha lety podpory multiplayeru a obecně pestřejším obsahem, kterým dosud poslední díl série Grand Theft Auto disponuje. Nemalý počet hráčů ale musí v tuto chvíli viset v nepříjemném mezistavu, popisovaném v úvodu článku – množící se negativní recenze totiž poukazují na to, že problém s launcherem hry na straně Rockstaru něco opravdu není úplně v pořádku.

Japonští hráči ostatním radí, aby při snaze spustit hru odpojili od počítače ovladač a připojili ho až poté, co jim naběhne hra do menu.

Nad rámec nepropsané licence a odemknutí možnosti hru vůbec spustit, se připojují stížnosti spojené například s kolizí v použitých e-mailech. Jeden z uživatelů popisuje svůj případ, kdy si nedávno změnil svou hlavní adresu na Steamu, protože ztratil přístup do té původní, což ale launcher Rockstaru nereflektuje a chce po něm, aby si účet ověřil z mailu, který mu přišel do nedostupné schránky. Japonští hráči zase ostatním radí, aby při snaze spustit hru odpojili od počítače ovladač a připojili ho až poté, co jim naběhne hra do menu. Prý se touto informací ohání japonská linka podpory Rockstaru a je to něco, co údajně některým hráčům opravdu pomáhá. Obecně ale Rockstar radí jen věci, které hráče vysloveně rozčilují – jako třeba přeinstalovat celou hru o velikosti více než 109 GB, nebo ověřit integritu souborů. Je proto určitě mnohem lepší v tuto chvíli počkat, až se vývojáři k problému vyjádří a stejně jako v případě spuštění na EGS celý proces opraví. Pravděpodobně se to neobejde bez bonusů a omluv, může vám to ale do velké míry ušetřit nervy během víkendu, kdybyste se marně snažili do hry připojit…

Nahlásit chybu v článku

13

Napsat komentář

Další články
Nahoru