Resident Evil 2, Capcom, Recenze Resident Evil 2

Reboot filmu Resident Evil se vrátí k prvním dvěma hrám

Nová adaptace bude věrnější předloze. Známe jméno režiséra i představitele hlavních rolí

Zdroj: Capcom
7. 10. 2020
Název: Resident Evil: Welcome to Raccoon City Datum vydání: 2. 12. 2021

Vedle hraného a animovaného seriálu se chystá i další filmová adaptace Resident Evilu. Neslyšíme o ní poprvé, ale nyní konečně získala mnohem konkrétnější obrysy. Půjde o reboot série, jejíž hlavní hvězdou se stala herečka Milla Jovovich. A za novým filmem opět stojí stejná německá společnost Constantin Film, která slibuje, že se tentokrát bude věrněji držet předlohy. Příběh má vycházet z prvních dvou her od Capcomu a diváky vezme zpět do roku 1998 a městečka Raccoon City.

Ve filmu se zřejmě objeví většina známých postav

Nové informace jako první přinesl magazín Deadline. O režii se postará Johannes Roberts, který má na kontě horory Temná strana dveří, 47 metrů, Oni 2: Noční kořist nebo Forest of the Damned. Ve filmu se objeví Kaya Scodelario jako Claire Redfield, Hannah John-Kamen jako Jill Valentine, Robbie Amell coby Chris Redfield, Tom Hopper jako Albert Wesker, Avan Jogia jako Leon Kennedy a Neal McDonough na sebe vezme roli Williama Birkina.

Režisér Johannes Robert uvedl, že si přál vrátit zpět na začátek k původním hrám a ke kořenům série. Současně chce vyprávět příběh malého umírajícího amerického městečka, který bude povědomý a relevantní i pro dnešní publikum. Ve filmu samozřejmě navštívíme i slavné sídlo Spencerů. Leon Kennedy a Claire Redfield budou shodou okolností hrdiny i nedávno oznámeného CGI seriálu, který bude mít premiéru příští rok na Netflixu.

Sluší se připomenout, že vedle hraných filmů v posledních letech vznikaly také ty animované, které mají k videohrám a jejích kánonu mnohem blíž

Původní filmová série vstoupila do kin poprvé v roce 2002 a naposledy v roce 2017. Čítá šest snímků a stojí za ní především režisér a scenárista Paul W. S. Anderson. Jedná se o vůbec nejvýdělečnější filmovou sérii postavenou na herní předloze.

Současně se ale sluší připomenout, že vedle hraných filmů v posledních letech vznikaly také ty animované, které mají k videohrám a jejích kánonu mnohem blíž. Jedná se o snímky Resident Evil: Degeneration (2008), Resident Evil: Damnation (2012) a Resident Evil: Vendetta (2017).

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru