Rauniot, Rauniot láká na finskou postapokalypsu

Rauniot láká na finskou postapokalypsu

Nezávislá point-and-click adventura slibuje drsný svět zasazený do severní Evropy

Zdroj: Act Normal Games
26. 3. 2024
Název: Rauniot Vývojář: Platformy: Žánr: Datum vydání: 17. 4. 2024

Nezávislé finské studio Act Normal Games oznámilo, že jeho postapokalyptická point-and-click adventura Rauniot vyjde 17. dubna. Hra míří na PC, najdete ji na Steamu i GOGu a láká na klasickou hratelnost a zajímavé hádanky.

Zajímavé přitom je, že zdejší postapokalypsa je zasazena do severního Finska. Co se ale ze světem stalo? V roce 1975 jej zpustošila přírodní katastrofa a o zbytek se postaraly navazující války. Planeta byla znečištěna v důsledku havárií jaderných elektráren i odpálení atomových zbraní a život tady není žádný med. Děti se rodí zmutované nebo mrtvé. Zdroje jídla docházejí a kanibalismus není výjimkou.

Přežít neznamená žít

Kdysi mocná lidská civilizace zkolabovala. Přežil jen zlomek lidí a ani ti by se možná raději těchto časů vůbec nedožili. I v takovém nezmaru se ale rodí nové komunity, které sdílejí ochranu, jídlo, čistou vodu, léky nebo elektřinu. Do jedné takové patří ke svému velkému štěstí i hlavní hrdinka hry Aino. Nevíme bohužel přesně, co ji čeká, ale jistě to nebude žádná legrace.

Autoři slibují víc než 70 detailních scén a lákají na intuitivní ovládání. Narazíme na spoustu rozmanitých hádanek, z nichž některé lze podle týmu vyřešit více způsoby nebo v různém pořadí. Rauniot má mít unikátní finskou melancholickou atmosféru a autentický dabing.

Rauniot je ale současně přesně ten případ hry, kterou je lepší vidět než si o ní jen číst. Ideálně mrkněte na nový trailer, anebo alespoň na screenshoty. Napoví vám, zda je to něco pro vás, anebo ne.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru